Całe połacie drzew w Lesie Solnickim mają zostać wycięte po to, aby małe, lokalne lotnisko na Krywalanach było w pełni wykorzystywane. Na nic zdały się protesty w tej sprawie.
Nagroda dla stowarzyszenia, które zajmowało się "walką z ekoterroryzmem", wystąpienie ojca Tadeusza Rydzyka. Uczestnikiem Hubertusa na Podlasiu był też wiceminister obrony narodowej.
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek późnym popołudniem na trasie między Dąbrową Białostocką a Lipskie, pod miejscowością Szuszalewo.
Przebite opony, na klamkach oraz szybie i masce auta plamy po żrącej substancji. W takim stanie był samochód wolontariuszki z Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego kiedy wróciła z akcji pomocowej na bagnach przy granicy polsko -...
Wszystko wskazuje na to, że postrzegani jako "zaufani" barona podlaskiej PO Roberta Tyszkiewicza nadal będą pełnić kierownicze stanowiska w białostockim oddziale Totalizatora Sportowego. Zastępca dyrektora tego oddziału, obecnie poseł Suwerennej...
Białostockie żłobki samorządowe mają być połączone w jeden zespół, podobnie jak to się stało z miejskimi przedszkolami. W związku z pomysłem osoby pracujące w żłobkach obawiają się zwolnień czy obniżki wynagrodzeń.
Kolejny raz w ciągu minionej doby balon z paczkami papierosów bez akcyzy spadł w Podlaskiem. Tym razem doleciał aż do Białegostoku.
- Kończymy z akcyjnością, budujemy struktury, infrastrukturę na długi czas - zapewnił na granicy polsko-białoruskiej minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak.
Obiekt został znaleziony na polu w gminie Sokółka w woj. podlaskim. Na miejscu pracują służby, które sprawdzają, co znajduje się w środku.
Fundacja Dialog i międzynarodowa organizacja humanitarna Norwegian Refugee Council (NRC), wyremontowały 10 mieszkań należących do miasta. Zostaną wynajęte m.in. uchodźcom i osobom spełniającym kryteria opieki społecznej.
Budowa muzeum ks. Jerzego Popiełuszki w podlaskiej wsi Okopy, z której pochodził, ma kosztować blisko 58 mln zł. Z tej kwoty aż 37,5 mln zł to dofinansowanie unijne.
W Suwałkach kierowcy mogą już korzystać w pełni ze wschodniej obwodnicy. We wtorek (15 października) otwarto jej ostatni odcinek. Łączy północną część tego miasta z południową. Odciąża też ruch samochodowy w centrum miasta.
W obawie o swoje bezpieczeństwo kobieta uciekła z dziećmi do sąsiadki. Potem wezwała policję. Funkcjonariusze radzą, jak pomagać rodzinie dotkniętej przemocą.
Mija rok od ostatnich wyborów parlamentarnych. Oceniliśmy działalność posłów i posłanek zasiadających w Sejmie obecnej kadencji : Alicję Łepkowską-Gołaś, Krzysztofa Truskolaskiego, Barbarę Okułę, Sebastiana Łukaszewicza, Jacków Sasina i Boguckiego.
Już niebawem Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku zatwierdzi decyzję o powstaniu trzech rezerwatów przyrody w Puszczy Knyszyńskiej i trzech w Puszczy Augustowskiej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.