Była sobie wariatka, byli jej biedni barwni przyjaciele, i były sobie rekiny finansjery, które chciały zmieść z powierzchni ziemi bezpieczną przestrzeń wariatki i spółki. Wariatka odpłaciła im pięknym za nadobne, tylko czy miała do tego prawo? Z...
W piątek zakończyła się kolejna edycja próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem. Publikujemy wszystkie arkusze i oficjalne klucze odpowiedzi. Sprawdźcie, jak Wam poszło!
Pytajcie dzisiaj, bo jutro odkryjecie, że jest za późno. Pytajcie, póki jeszcze są świadkowie, jutro będzie tylko literatura, elaborat. Nie emocje - mówi Batszewa Dagan, 86-letnia Ocalona, autorka książek dla dzieci o Holokauście
Pożar wybuchł w drewnianym domu przy ulicy Wiktorii na białostockich Bojarach. Na miejsce pojechało pięć wozów strażackich.
Mnóstwo filmów krótkometrażowych z całego świata. Filmowe podróże po dawnym bloku wschodnim. Do tego cała masa świetnej muzyki. Jeśli mamy grudzień, oznacza to jedno - nadchodzi ŻUBROFFKA. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych zaczyna się...
Były łzy i radość. Nikt się nie spodziewał, że do takiego spotkania dojdzie. Kiedy po latach prof. Marian Szamatowicz, polski prekursor metody in vitro, przytulił 25-letnią Magdę - pierwsze, polskie dziecko, które przyszło dzięki niemu na świat - ze...
Chłopczyk jest uroczym maluszkiem. Ma rok i dwa miesiące. Urodził się tylko dzięki temu, że jego rodzicom udało się odłożyć pieniądze na in vitro. A to nie było łatwe. O swoich rozterkach i radościach, ale na pewno nie wątpliwościach, opowiada mama...
Dziś drugi dzień zmagań uczniów klas trzecich z próbnym egzaminem gimnazjalnym. Gimnazjaliści sprawdzili swoją wiedzę z części matematyczno-przyrodniczej. Publikujemy klucze odpowiedzi i arkusze do próbnego egzaminu gimnazjalnego.
Na kolejne Kryształowe Cegły mają w tym roku szansę białostockie realizacje architektoniczne. W szranki stają nowa Opera, Biblioteka Politechniki Białostockiej, Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego oraz odnowiona ulica Lipowa.
Ilu Żydów zginęło w lipcu 1941 roku czasie pogromów w Wąsoszu? I gdzie pochowano ciała? Archeolodzy przez dwa dni prowadzili odwierty na okolicznych polach.
Dokładnie 1 269 200 zł trafi do pracowników Uniwersytetu w Białymstoku i Książnicy Podlaskiej na prowadzenie badań z dziedziny humanistyki i upowszechnianie nauki.
1560 zdjęć połączonych w jeden film oddaje niesamowity klimat listopadowego święta na cmentarzu św. Rocha. Nasz Czytelnik stworzył niespełna dwuminutowy obraz w technice time lapse.
Beata Z., mieszkanka maleńkiej wsi w gminie Stawiski, przynajmniej dwukrotnie zabiła swoje dopiero co urodzone dzieci. A wieś, jak owe trzy małpki z łapkami na uszach, oczach i ustach, nic nie widziała, nic nie słyszała, nic nie powiedziała.
Gdzie spoczywa doktor Judym w spódnicy, gdzie przedwojenny biznesmen, który w międzywojniu miał jeden z najlepszych sklepów z bronią, a jednocześnie był radnym? Czym zasłużył się miastu Dobrogost i dlaczego jeden z nagrobków pokryty jest napisem w...
Pomyłka w identyfikacji przeprowadzonej przez ówczesnego wiceministra spraw zagranicznych to zdaniem śledczych jedyna przyczyna, dla której to nie ciało prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego spoczęło w krypcie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.