MSWiA oraz Straż Graniczna pracują nad rozwiązaniami kryzysu migracyjnego i humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej. Minister Marcin Kierwiński: - Będziemy modyfikować zaporę tak, aby była ona prawdziwą barierą przed nieautoryzowanymi naruszeniami.

Minister spraw wewnętrznych i administracji, a zarazem sekretarz generalny PO, Marcin Kierwiński w poniedziałek (2 kwietnia) odwiedził Białystok. W czasie konferencji prasowej udzielił poparcia ubiegającemu się po raz piąty o prezydenturę podlaskiej stolicy Tadeuszowi Truskolaskiemu (wspieranemu przez KO i Trzecią Drogę).

Poparcie dla Tadeusza Truskolaskiego

Kierwiński zapewnił, że zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych Tadeusza Truskolaskiego oznacza, że „będzie współpraca między rządem a samorządem". Określił go „ikoną samorządu w Polsce". 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Ostatecznie nie odpowiedział na pytanie, czy nadal będzie dochodzić do push-backów, czyli niezgodnego z międzynarodowym prawem wydalania cudzoziemców, którzy przekroczyli granicę w nieprzeznaczonych do tego miejscach."

  Prawo międzynarodowe jest do zmiany. Dzisiejsza sytuacja nie odpowiada założeniom i wyobrażeniom, które przyświecały twórcom obowiązujących rozwiązań. Nikomu nie przyszło do głowy, że celowe organizowanie masowej migracji stanie się narzędziem wrogich działań między państwami nastawionych na destabilizację, osłabienie i ostatecznie rozkład i upadek sąsiada - czyli jednym z narzędzi "wojny hybrydowej" prowadzonej przez Rosję ( przy wykorzystaniu ich białoruskich pachołków ).

  Ponieważ prawa międzynarodowego nie da się zmienić szybko, a sytuacja jest dynamiczna i wymaga dostosowania do nowych warunków, pozostaje określonych elementów prawa nie stosować, ignorować je, uchylić "nieżyciowe" normy w drodze niestosowania, instytucja skądinąd znana od tysięcy lat ( desuetudo ).

  Jeśli rzeczywistość prawna nie nadąża za rzeczywistością, rzeczywistość musi mieć pierwszeństwo przed anachronicznym prawem. To oczywiste.
  @piotr.wolyniec
  w polskim prawie nie wystepuja push backi i takze smok wawelski, wiec oba sa dozwolone
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Czekam w takim razie na dwa filmy w reżyserii Agnieszki Holland: "Stalowa granica" oraz "Żelbetowa granica".

  Będzie piękna trylogia, niczym Władca Pierścieni Petera Jacksona.
  @Czwarty Muszkieter
  Oryginał, czyli "Isaura" był duzo lepszy i bardziej osadzony we faktach
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Holland nie będzie zadowolona.
  już oceniałe(a)ś
  13
  2
  Jak tam lewicowy aktyw, zadowoleni?
  @nagilumsinistrophobicum
  humanitaryzm przypisuje pan jedynie "lewicowemu aktywowi"?!
  już oceniałe(a)ś
  1
  7
  @Loo
  nie humanitaryzm ale ideologiczne zacietrzewienie, ocierajace sie o głupotę
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Tim Roehn, szef Frontexu nie miał innego wyjścia, jak zrezygnować z pracy i iśc do polityki. Dlaczego?
  Fabrice Leggeri, były szef Frontexu, dzis startuje do wyborow z Le Pen, mówi, cyt.:
  >>Mam duże doświadczenie w pracy w Europie. Z biegiem lat zdałem sobie sprawę, że będąc urzędnikiem, w pewnych sytuacjach jest się bezsilnym. Decydentami są politycy. Postrzegam więc wejście do polityki, jako logiczną kontynuację moich wysiłków na rzecz poprawy UE.
  Pomysł dojrzewał we mnie od 2019 r. Miałem wtedy spotkanie z unijną komisarz ds. migracji ? Ylvą Johansson. Chodziło o sprzęt dla straży granicznej. "Dlaczego potrzebujemy broni i mundurów?" ? zapytała mnie i powiedziała: "migranci są mile widziani. Migranci przyjeżdżają z miłości". Nawet nie wiedziałem, co miała na myśli.<< koniec cytatu
  Komisarz ds. migracji ? Ylva Johansson. po raz pierwszy wybrana do Riksdagu z ramienia Partii Lewicy ? Komunistów. W parlamencie zasiadała do 1991, przeszła wkrótce do Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej. I kto, kryptokomuniści kształtuje nam Europę!!!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  lol. Jak PiS budował płot to PO szczekało, teraz nagle ich minister mówi o uszczelnieniu w/w płotu. To jakaś paranoja ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  Naprawdę, aż dziw bierze, że socjologowie nie zrobili choćby jednego sondażu, co na temat granicy sądzą mieszkańcy podlaskiego. Why?!
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  Gdybym chciał głosować na kontynuację polityki PiS - zbrodniczej i zwyczajnie głupiej - głosowałbym na PiS.
  To nie tak miało być.
  @tymo
  a ja glosowałem,zeby było lepiej niz przy PiS i Tusk mnie nie zawiodl
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @romuald47
  A mnie prawie codziennie zawodzi któryś z ministrów, gdy odkrywa, że buty po PiSowskim poprzedniku są bardzo, ale to bardzo wygodne.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2