Wrzesień pęka w szwach od imprez. Zaczyna się przebogatym również w koncerty - Wschodem Kultury, kończy mocnym uderzeniem Up To Date przez dwa dni. Do tego konkurs młodych dyrygentów, nowy sezon w operze, Beata Kozidrak, Teatr Sabat, Maleńczuk. Wydarzeń jest ponad 20, a w nich mnóstwo koncertów. Życzymy dobrej zabawy! Opisy wydarzeń Wschód Kultury/Inny Wymiar - organizatora.
REKLAMA
1 z 21
Białka / Babuka. Wschód Kultury/Inny Wymiar
1 września, godz. 21 Klub Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, wstęp wolny
Babuka to w języku romskim lalka. Projekt Babuka narodził się w 2015 roku z inicjatywy frontmenki zespołu Białka - Nataszy Topor (wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów), w której żyłach płynie cygańsko-ukraińsko-polska krew i która z wielką determinacją kultywuje tradycje romskie. Babuka łączy w sobie muzyczne tradycje folkloru cygańskiego z elektroniką i alternatywnym spojrzeniem na kulturę romską.
Zespół Białka: Natasza Topor - wokal, cymbałki; Paweł Ambrożewicz - klawisze; Piotr Ignatowicz - gitara elektryczna; Krzysztof Ostasz - tupan, instrumenty perkusyjne; Natalia Koperkiewicz - chórki
organizator: Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK
2 z 21
Różne języki - jedna muzyka. Wschód Kultury/Inny Wymiar
1 września, godz. 19 Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku, ul. J. Kilińskiego 1, wstęp wolny
Koncert oratoryjny to muzyczna wyprawa do czasów XVII-wiecznej Rzeczpospolitej i jej kresów. Utwory pochodzić będą z dwóch obrządków funkcjonujących w ówczesnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów - łacińskiego oraz starocerkiewno-słowiańskiego rozpowszechnionego na terenach dzisiejszej Białorusi i Ukrainy.
Języki używane w ramach liturgii kościołów zachodniego i wschodniego (łacina i starocerkiewno-słowiański) łączyły mieszkańców różnych narodowości i stawały się pewnym remedium na 'pomieszanie języków' występujące na terenie ówczesnej Europy.
Mikolaj Dylecki (1630-1680/90), którego utwory zabrzmią w pierwszej części, to jeden z pierwszych twórców, wymienianych przez historię muzyki cerkiewnej z imienia i nazwiska. W pierwszej części koncertu usłyszymy również 'Litanię do Najświętszej Marii Panny' jego ucznia Tomasza Szewarowskiego. Co ciekawe - dwa głosy z jego litanii zachowały się w zbiorach muzycznych w Klasztorze w Supraślu k. Białegostoku.
W drugiej części zaprezentowane zostaną dzieła Marcina Mielczewskiego, który był najbardziej rozpoznawalnym w Europie polskim kompozytorem XVII w. Białostocka publiczność usłyszy 'Missa Sancta Anna'. Kompozycje te zostaną przedstawione jako rekonstrukcja XVII-wiecznego nabożeństwa, w którym części stałe mszy uzupełnione zostaną o chorałowe części zmienne (proprium) z 'Graduale Romanum' (Piotrkowczyka) będącego w użyciu w XVII wieku na terenie I Rzeczypospolitej. Na zakończenie zabrzmi 'Magnificat Tertii Toni' M. Mielczewskiego, w którym wezmą udział wszyscy wykonawcy.
Wystąpią artyści z Ukrainy i Polski, wchodzący w skład Zespołu Muzyki Dawnej DILETTO (Polska), Kameralnego Chóru A cappella Leopolis (Ukraina), Starck Compagnay - zespołu barokowych trąbek i puzonów (Polska), Schola Gregoriana Sancti Casimiri (Polska) oraz soliści: Ojciec Taras Hrudowa - bas i Wolodymyr Gadzala - tenor (Ukraina), którzy wykonają ektenie w pierwszej części koncertu.
organizator: Fundacja Pro Anima
3 z 21
Asian Dub Foundation, Neozbiljni Pesimisti. Wschód Kultury/Inny Wymiar
2 września, godz. 20 Rynek Kościuszki w Białymstoku, wstęp wolny
Asian Dub Foundation
Brytyjska grupa muzyczna, która łączy w swojej twórczości elementy stylów: drum & bass, reggae, jungle i dub z tradycyjnymi hinduskimi brzmieniami. W swoich tekstach podejmuje przede wszystkim tematy społeczno-polityczne, związane z rasizmem, emigracją, kryzysem gospodarczym, uzależnieniem od mediów i internetu, czy konfliktami na tle religijnym.
Neozbiljni pesimisti
Niepoważni Pesymiści (czyli de facto Optymiści) powstali w 2001 roku, grają energetyczny anti global etno punk! W 2011 zespół odbył swoją pierwszą trasę koncertową poza krajami byłej Jugosławii, zagrał udaną serię koncertów we Francji i Szwajcarii.
organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
4 z 21
Dagadana i Przyjaciele. Wschód Kultury/Inny Wymiar
4 września, godz. 20 Kino Forum, ul. Legionowa 5 (bezpłatne wejściówki)
Dagadana i zaproszeni muzycy z Chin, Ukrainy i Polski wystąpią we wspólnym projekcie premierowym 'Miejsce Spotkania Meridan 68' przygotowanym specjalnie na festiwal. Podczas koncertu muzycy zagrają materiał z najnowszej płyty Dagadany 'Meridian 68'.
Dagadana wystąpi w składzie: Daga Gregorowicz - wokal, elektronika (Polska); Dana Vynnytska - wokal, instr. klawiszowe (Ukraina); Mikołaj Pospieszalski - wokal, kontrabas, bas; Péter Somos - perkusja.
Zespół Kurbasy (Lwów, Ukraina): Myroslava Rachynska - wokal; Maria Kopytczak - wokal; Natalia Parkhomaenko-Rybka - wokal; Sergij Petlyuk - wizualizacje.
Zespół Dagadana to znakomici muzycy z Polski i Ukrainy, biorący udział w wielu ważnych projektach muzycznych w kraju i za granicą. Zespół współpracuje m.in. z Raz Dwa Trzy, Gabą Kulką, rodziną Pospieszalskich i wieloma innymi. Specyfiką zespołu jest, prezentowana już od ośmiu lat, znakomita umiejętność łączenia elementów kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music.
organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
5 z 21
Nino Katamadze & Insight. Wschód Kultury/Inny Wymiar
3 września, godz. 21 Amfiteatr Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1, wstęp wolny
Nino Katamadze to gruzińska wokalistka jazzowa, która śpiewa od 4 roku życia. Studiowała wokalistykę na Uniwersytecie w Batumi, od 2000 roku współpracuje z zespołem Insight. Jest prawdziwym zjawiskiem na gruzińskiej scenie muzycznej, została okrzyknięta gruzińską Janis Joplin.
Nino Katamadze & Insight Band to oryginalne kompozycje, emocjonalny wokal, nietypowe rozwiązania harmoniczne. Jazzowa improwizacja spotyka się w twórczości Katamadze z gruzińską tradycją muzyczną, psychodelią i wyrafinowanym rockiem. Wielokrotnie nagradzana 'gruzińskimi Grammy' (wokalistka, osobowość, płyta roku).
organizator Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej w Białymstoku
6 z 21
Taste the East. Wschód Kultury/Inny Wymiar
1-4 września, Spodki, ul. św. Rocha
Już po raz czwarty organizatorzy Up To Date Festival proponują spotkanie z muzyką elektroniczną krajów Partnerstwa Wschodniego.
Pionierskie podejście do budowania programu wydarzeń zaowocowało już konferencją muzyczną, sesją Boiler Room, a przede wszystkim nawiązaniem trwałych przyjaźni i współpracy pomiędzy zaangażowanymi w projekt animatorami i artystami.
Tegoroczna edycja Taste The East to impreza muzyczna zlokalizowana w kultowej przestrzeni białostockich 'Spodków'. Tu można będzie zetknąć się z dwoma różnymi światami muzyki klubowej: światem przyszłości oraz światem z nostalgią spoglądającym w przeszłość.
organizator Pogotowie Kulturalno Społeczne
7 z 21
Ola Bilińska 'Libelid'. Wschód Kultury/Inny Wymiar
4 września, godz. 20 Wielka Synagoga w Tykocinie, wstęp wolny
Kompozycje tworzące 'Libelid' są spójnym autorskim wyborem przedwojennych piosenek śpiewanych w języku jidysz, układającym się w opowieść o różnych obliczach i odcieniach miłości. Odnalezione przez autorkę projektu Olę Bilińską w starych śpiewnikach i tomikach poezji żydowskie piosenki miłosne, zyskują dzięki jej zjawiskowym interpretacjom uniwersalny i bardzo współczesny wymiar.
Oli Bilińskiej - charyzmatycznej wokalistce, kompozytorce i multiinstrumentalistce, towarzyszą: Edyta Czerniewicz - wiolonczela, Katarzyna Kolbowska - harfa celtycka, Kacper Szroeder - trąbka i cymbały białoruskie, Michał Moniuszko - kontrabas i mandolina.
organizator: Muzeum Podlaskie w Białymstoku
8 z 21
Hycz Orkiestra 'lot of connections'. Wschód Kultury/Inny Wymiar
4 września, godz. 17, Klub Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, wstęp wolny
Hycz Orkiestra pochodzi ze Lwowa i jest to jedna z najbarwniejszych formacji, które pojawiły się na Ukrainie w ostatnich latach.
Ich muzyka to 'delikatne dźwięki ujęte w ekstrawagancką formę'. Zespół wykonuje piosenki zapomnianych poetów i poddaje aktywnej refleksji twórczość ludową. Szacunek do tradycji splata się tu z muzyką powstałą w radości eksperymentu. Muzycy Orkiestry swoim głosem i instrumentami obdarowują słuchaczy chwilą szczęścia tu i teraz - to nie dziwi, bo słowo 'hycz' jest okrzykiem radości i zachwytu.
Co wyróżnia Hycz Orkiestrę? Ciekawy skład instrumentalny, oryginalne podejście do muzyki oraz umiejętność przekazywania historii za pośrednictwem samych dźwięków. 'Pozorna prostota to skutek technicznej wprawy, swobody twórczej, taktu i smaku, miłe niespodzianki pojawiają się praktycznie w każdym utworze'.
organizator: Fundacja Zmiana Klimatu
9 z 21
Krambabula i Dobryna, potańcówka z Zespołem Bożyczi. Wschód Kultury
4 września, godz. 17-20 (koncert, bezpłatne wejściówki) - WOAK Spodki, ul. Św. Rocha 14
Krambabula - folk-rockowy zespół z Poznania, powstał w 2014 roku z inicjatywy Piotra Czuchty, akordeonisty oraz lidera grupy. Zestawienie kulturowej różnorodności członków zespołu stworzyło energetyczną mieszankę słowiańskiej muzyki ludowej, z domieszką rocka, ska, reggae i funky. Teksty wykonywanych utworów prezentowane są w języku łemkowskim, ukraińskim oraz polskim.
Dobryna - kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi z różnych zakątków Podlasia. Zespół powstał w 2013 roku w Białymstoku i wykonuje autentyczne pieśni ukraińskie z Podlasia i Ukrainy bez akompaniamentu muzycznego.
Zespół Bożyczi - znany ukraiński zespół, prezentujący wiejską kulturę muzyczną w jej pierwotnym charakterze. Bożyczi wykonuje pieśni pochodzące z terenów, na których w XVI-XVIII wieku istniało państwo kozackie. Akompaniament do tańców zapewni tradycyjna ukraińska kapela w składzie: skrzypce, harmonia - 'wienka' (zabytkowy ukraiński akordeon) oraz bęben.
organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury,
10 z 21
Narodny Albom 20 lat później. Wschód Kultury/Inny Wymiar
4 września, godz. 18 Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1 (bezpłatne wejściówki)
'Narodny Albom' to legendarny muzyczny projekt, stworzony i wydany na kasetach przez białoruskich niepokornych artystów dwie dekady temu. W 1997 roku postanowili oni zrealizować pierwszą białoruską rock-operę, która wystawiona najpierw w Mińsku, a później w Polsce, okazała się sensacją.
Muzycy najpopularniejszych białoruskich zespołów rockowych - Kasia Kamockaja z Nowaje Nieba, Lawon Wolski z NRM i Mroi, jak również Michał Aniempadystau, Anatol Dodz i Aleksandr Pomidoroff - wpadli na pomysł wystawienia nostalgiczno-ironicznej 'opowieści z dawnego pogranicza'. Akcja opery toczy się w przedwojennym Rakowie - małym miasteczku na samej granicy ówczesnej 'pańskiej Polski' i sowieckiej Białorusi. Tło muzyczne: przede wszystkim rock'n'roll, ale też tango, walczyki, polka; do tego przewrotna fabuła obrazująca klimat polsko-białoruskiego pogranicza i świetne teksty w języku polskim, białoruskim i rosyjskim napisane przez Aniempadystowa.
Jedyne, jubileuszowe przedstawienie 'Narodny Albom. 20 lat' w reżyserii polskiego reżysera Konrada Smugi i z udziałem twórców oryginalnej wersji odbędzie się w ramach Wschodu Kultury/Innego Wymiaru.
Zapis koncertu można będzie obejrzeć jesienią na antenie telewizji Biełsat, która jest producentem widowiska, oraz na kanale YouTube stacji. Informacje na temat bezpłatnych zaproszeń na stronie www.belsat.eu/pl. Źródło: TV Biełsat
organizator TV Biełsat
11 z 21
Młodzi, zdolni dyrygenci! Konkurs w operze
3-8 września
Rozpoczyna się Ogólnopolski Konkurs Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Pierwszy, inauguracyjny koncert (3 września, godz. 19, bilety), przesłuchania i koncert finałowy odbędą się w sali koncertowej opery podlaskiej przy ul. Podleśnej 2.
Wystąpią: Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Pawła Kotli oraz Rafał Zambrzycki-Payne - skrzypce. W programie Koncert skrzypcowy Z. Bagińskiego oraz Koncert na orkiestrę W. Lutosławskiego.
W niedzielę 4 września uczestnicy rozpoczną dwuetapowe zmagania. Etap I (4-5 września 2016 r., godz. 10-13, 18-22, wstęp wolny). Do etapu drugiego zakwalifikowanych zostanie maksymalnie ośmiu uczestników, którzy dyrygować będą 6-7 września 2016 r., godz. 10-13, 18-22 (wstęp wolny).
Koncert finałowy zaplanowano na czwartek (8.09) o godz. 19. Bilety: normalny: 35 zł, ulgowy: 28 zł, studencki: 20 zł, szkolny: 15 zł.
12 z 21
Katy Carr. Zafascynowana muzyką i lotnictwem
Z okazji XVI Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru odbędzie się w kinie Forum koncert Katy Carr (8 września, godz. 19.30, bezpłatne wejściówki dostępne w Muzeum Wojska).
Katy Carr - brytyjska piosenkarka polskiego pochodzenia, liderka zespołu Katy Carr and the Aviators. Urodziła się w Nottingham ze związku Polki i Brytyjczyka szkockiego pochodzenia. Śpiewała już w szkole podstawowej. Fascynowało ją także lotnictwo, chciała zostać pilotem. Na chęci się nie skończyło, dość powiedzieć, że Katy posiada dziś licencję pilota w RAF-ie oraz licencję prywatnego pilota. To jednak muzyka była jej przeznaczeniem.
Katy śpiewa, komponuje i jest multiinstrumentalistką - gra na pianinie, ukulele, banjolele i klasycznym keyboardzie. Uwielbia pisać piosenki i wykonywać ze swoim zespołem muzykę skomponowaną w Wielkiej Brytanii i w Polsce w latach 20., 30. i 40. XX wieku.
13 z 21
Polski Dzień Bluesa. W Białymstoku - 17 września
Białostocki Ośrodek Kultury i Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok zapraszają na obchody Polskiego Dnia Bluesa 17 września 2016. W programie znalazły się uroczystości odsłonięcia nowych tablic w Alei Bluesa (godz. 18) oraz koncert w klubie Fama (ul. Legionowa 5, godz. 18.30).
Wieczorem wystąpią: Gęsia Skórka oraz Śląska Grupa Bluesowa oraz Goście.
Gęsia Skórka istnieje od marca 2014 roku. Zespół wykonuje najpopularniejsze bluesowe covery w lekkiej elektrycznej formie, w repertuarze ma również kilka swoich kompozycji. Obecnie zespół tworzą znani w Białymstoku muzycy: Janusz Nowowsiak (harmonijka), Piotr Zielik ( saksofon), Dariusz Chociej (gitara), Piotr Chociej (bass), Marek Gąsiorowski ( gitara), Katarzyna Pisula (wokal), Marcin Mickiewicz (perkusja).
Śląska Grupa Bluesowa. To od lat czołowi muzycy polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Zespół tworzą: Leszek Winder (gitara), Michał 'Gier' Giercuszkiewicz (perkusja), Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary).
Gościnnie zagrają: Agnieszka Łapka (wokalistka), Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor), Michał Kielak (harmonijka).
Bilety: przedsprzedaż: 20 zł, w dniu koncertu: 25 zł - do kupienia w kinie Forum.
RAFA3 MIELNIK
14 z 21
Marcin Daniec w Białymstoku
Satyryka zobaczymy 17 września o godz. 19 na scenie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania przy ul. Ciepłej 40. Bilety kupić można w kasie opery podlaskiej (ul. Odeska 1) w cenie 75 zł.
Marcin Daniec - satyryk, znana postać telewizyjna, showman. Od lat święci triumfy na scenach w Polsce i za granicą. Na swoim koncie na liczne nagrody: Karolinka (1993), 4 Telekamery, 5 Błękitnych Meloników Charliego.
Na scenie, bez przerwy bawić będzie przez 105-120 minut.
15 z 21
Beata Kozidrak: BINGO Tour
Beata Kozidrak i zespół Bajm, 17 września o godz. 19.15 dadzą koncert na Stadionie Miejskim (ul. Słoneczna 1). Na imprezie zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej trasy 'Bingo Tour', zabrzmią najlepsze przeboje i najnowsze hity Beaty Kozidrak i Bajmu. Wszystko w specjalnej oprawie wizualnej przez prawie dwie godziny bez przerwy.
Premiera trzeciego solowego albumu artystki zaplanowana jest na 16 września.
Bilety dostępne w kasie OiFP, ul. Odeska 1. 120 zł - sektor 26, rząd 1-5; 90 zł - sektor 26, rząd 6-17; 70 zł - sektor 26, rząd 18-34; 120 zł - sektor 25, rząd 1-5; 90 zł - sektor 25, rząd 6-17; 70 zł - sektor 25, rząd 18-34; 70 zł - sektor 24, rząd 1-12; 60 zł - sektor 58, rząd 17-33; 60 zł - płyta /miejsca stojące/; 80 zł - strefa fan /miejsca stojące/
Organizator: Agencja Usługowo - Koncertowa ViVA Art. Music Jarosław Michalewicz
16 z 21
FOREVER Teatru Sabat
Balet, piękne tancerki, wspaniałe kostiumy, przebojowe piosenki. Widowisko, które obejrzeć można 19 września o godz. 19 na scenie opery podlaskiej, to spektakl Teatru Sabat 'Rewia Forever'.
- Pierwsza część to wielkie przeboje i największe gwiazdy historii musicalu i rewii: między innymi Marlena Dietrich, Marylin Monroe, Hanka Ordonówna... Przedstawienie jest wyjątkowe pod względem inscenizacyjnym. Wielka ilość wspaniałych kostiumów, efekty multimedialne, starannie przygotowane aranżacje muzyczne a także różnorodna choreografia w brawurowym wykonaniu Baletu Sabat - autorka widowiska, Małgorzata Potocka zadbała by wszystko zrealizowane zostało zgodnie z kanonem obowiązującym na najlepszych scenach rewiowych świata. W przedstawieniu bierze udział cały ponad trzydziestoosobowy zespół Teatru Sabat. Autorką scenariusza i choreografii, projektantką kostiumów i reżyserem całości jest Małgorzata Potocka - czytamy na stronie Teatru Sabat.
Bilety dostępne w kasie OiFP, ul. Odeska 1 w cenie: I, II strefa: 140 zł; III, IV strefa: 130 zł.
Czas trwania: 2 godz. 15 min. (w tym 1 przerwa - 15 min.).
17 z 21
Up To Date
Blisko czterdziestu artystów wystąpi na tegorocznym Up To Date Festival w Białymstoku. Szykują się dwa intensywne dni (23-24 września) z technosoulem, hip-hopem i elektronicznymi bitami.
Up To Date to odbywający się w Białymstoku interdyscyplinarny, międzynarodowy festiwal muzyczny. Prezentuje nowe trendy we współczesnej muzyce elektronicznej i hip hopie, łącząc je z elementami kultury wysokiej takiej jak muzyka symfoniczna, angażujący przy tym polskich jak i zagranicznych twórców i artystów.
Głównych festiwalowych scen na terenie krytych parkingów białostockiego Stadionu Miejskiego ma być trzy - Technosoul, T-Mobile Electronic Beats oraz Centralny Salon Ambientu. Na stadionie ulokowane zostaną dwie pierwsze, Centralny Salon Ambientu podobnie jak przed rokiem odbędzie się w siedzibie Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej.
Kto, kiedy i gdzie dokładnie wystąpi dowiemy się 1 września - wtedy, wraz z rozpoczęciem sprzedaży biletów jednodniowych, ogłoszony zostanie rozkład jazdy z podziałem na dni.
Karnety:
Jeszcze tylko do 1 września można kupić tańsze karnety na festiwal (ceny po tym dniu ulegną zmianie). I tak:
* 69 zł - karnet na Centralny Salon Ambientu (23 września - lokalizacja jeszcze w tajemnicy; 24 września - Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1).
* 99 zł - karnet na sceny Technosoul, Electronic Beats (23-24 września - lokalizacja: Stadion Miejski, ul. Słoneczna 1);
* 159 zł - karnet FULL - na: *Centralny Salon Ambientu (23 września - lokalizacja w tajemnicy; 24 września - Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1) plus Technosoul, Electronic Beats (23-24 września, stadion Miejski, ul. Słoneczna 1).
18 z 21
Artyści opery rozpoczynają nowy sezon
Na inaugurację 62. sezonu artystycznego - Koncert oratoryjny w sali filharmonii przy ul. Podleśnej 2.
W piątek (23 września o godz. 19) wystąpią: Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, Paweł Kotla - dyrygent, Olga Rusin - sopran, Robert Gierlach - baryton, Wojciech Gierlach - bas. Chór przygotowała Violetta Bielecka.
Program: F. Nowowiejski - 'Quo Vadis op. 13, oratorium na sopran, baryton, bas, chór mieszany, orkiestrę symfoniczną i organy.
Komedię w wykonaniu artystów Teatru Capitol obejrzeć można 25 września o godz. 16.30 i 19 w filharmonii przy ul. Podleśnej 2. Bilety w cenie 80 i 90 zł, dostępne w kasie OiFP, ul. Odeska 1
- Czy powieści romantyczne to fikcja, a bohaterowie to zmyślone postaci uwikłane w szaloną historię miłosną? Otóż nie zawsze! Jak się okazuje najlepsza historia miłosna może mieć początek w bardzo nieoczekiwanych okolicznościach, a Hawaje to miejsce, gdzie wszystko może się zdarzyć!
Hawaje, czyli przygody siostry Jane to seria komicznych wydarzeń i zaskakujących sytuacji, pomyłek, trzaskających drzwi i historii z przeszłości tworzących nieprawdopodobny chaos. Dzięki głównej bohaterce uzbrojonej w dyktafon wszyscy wkoło zostają bohaterami gorącego romansu, który rozgrywa się w pięknej scenerii Hawajów - piszą organizatorzy - Agencja Koncertowa ARTEX.
Obsada: Daria Widawska, Dominika Ostałowska, Przemysław Sadowski, Alan Andersz, Aleksandra Popławska, Piotr Nowak, Marta Manowska.
JAKUB ORZECHOWSKI Agencja Wyborcza.pl
20 z 21
Maciej Maleńczuk Solo
Koncert w poniedziałek (26 września o godz. 19) na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1. Bilety kupić można w kasie opery w cenie: I, II strefa - 100 zł, III, IV strefa - 80 zł. Czas trwania: 120 minut (bez przerwy).
Maciej Maleńczuk. Wokalista i gitarzysta, poeta. W 1981 r. skazany na dwa lata więzienia za odmowę pełnienia służby wojskowej. Po wyjściu na wolność zaczął grać na gitarze i komponować piosenki zarabiając w tej sposób na życie. W pierwszym okresie twórczości - przez 7 lat - występował jako muzyk uliczny w kilku polskich miastach. W latach 1986-2005 był wokalistą i frontmanem zespołu Püdelsi. Artysta brał udział w projekcie Męskie Granie (2010). Płyta Wysocki Maleńczuka osiągnęła w 2011 roku status platynowej.
21 z 21
Złodzieje oklasków
- Spotkanie po latach, z jedną z naszych ulubionych warszawskich grup. Z nieukrywaną radością zapraszamy Was na spotkanie 29 września (czwartek). Długo na nie czekaliśmy. Zespół pojawi się z nowym materiałem i lekko zmienionym składem - piszą organizatorzy.
Zespół istnieje od 1998. Pochodzi z Warszawskiego Ursynowa. W roku 2006 wydał płytę pt. "Recital (Bez Kaskow)". Obecnie zespół powrócił do formuły koncertowania jako trio, okazjonalnie koncertując jako sekstet. Artyści właśnie nagrali materiał na druga płytę.
Bilety: 10 zł - przedsprzedaż w lokalu, 15 zł - przedsprzedaż na www.KupBilecik.pl, 20 zł - w dniu koncertu w Zmianie Klimatu.
Koncert w Zmianie Klimatu (ul. Warszawska 6) rozpocznie się o godz. 21, drzwi będą otwarte od godz. 20.
Wszystkie komentarze