W ramach cyklu "Rozmowy kulturalne" szykuje się gratka. 4 grudnia obejrzeć będzie można poruszający dokument o kryzysie humanitarnym na polsko-białoruskiej granicy, reżyserski debiut polsko-włoskiej aktorki Kasi Smutniak. Co więcej, na spotkanie z widzami przyjadą twórczynie "Muru" - poza Smutniak ma być też obecna współscenarzystka Marella Bombini.

Białostocki Ośrodek Kultury i kino Forum zapraszają na  film i spotkanie 4 grudnia o godz.19, wstęp będzie wolny. Spotkanie z Kasią Smutniak poprowadzi Piotr Czaban, dziennikarz kanału "Czaban robi raban" relacjonujący wydarzenia na polsko-białoruskiej granicy i aktywista Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego.

Człowiek Lasu: Rozbiła bank

Jak podają organizatorzy wydarzenia, „Mur" to debiutancki film Kasi Smutniak. Poruszający dokument o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, który powstał z potrzeby głębszej analizy tego, co wywołuje w nas poczucie bezsilności wobec cierpienia. Film jest też refleksją nad genezą zła i funkcjonowaniem murów we współczesnym świecie – zarówno tych namacalnych, jak mur cmentarza żydowskiego w Łodzi, jak i tych niewidocznych, przejawiających się w niechęci do drugiego człowieka.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Opowie, jak szukano Eileen?

  Pamięta Pani Joanno swój artykuł z 08.12.2021, w którym przekazywała nam pani, bez mrugnięcia okiem historię zaginionej Eileen? Skąd miała Pani te informacje? Całą historię Eileen Pani opisała. Z kim pani współpracowała? W świetle dziś wiadomych faktów wypadałoby nam to trochę wytłumaczyć. Czy nic, jak pisowi, odwróci się Pani do nas plecami i z pogardą odejdzie korytarzem?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Mam wrazenie, ze Pani Kasia jest niedorozwinięta umysłowo.
  Granice w Europie mogą tylko wtedy być otwarte, gdy zewnętrzne są otwarte.

  Tak samo, jak jesli drzwi do mieszkania są otwarte, to pokoje w środku muszą być zamknięte.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Brawo Kasia!
  już oceniałe(a)ś
  1
  5