Pod hasłem "Dzieci przyszłością Polski" ulicami centrum Białegostoku w niedzielne (17 września) popołudnie przeszedł XII Podlaski Marsz dla Życia. Obok rodzin z dziećmi i "wojowników wiary" szli wszechpolacy czy ubiegający się o mandaty w jesiennych wyborach parlamentarnych z ramienia Konfederacji i PiS.

Marsz patronatem objęli katolicki metropolita białostocki abp Józef Guzdek i prawosławny ordynariusz diecezji białostocko-gdańskiej abp Jakub. Około pół tysiąca jego uczestników i uczestniczek (wielu z dziećmi) przeszło spod kościoła św. Rocha na plac przed kinem Ton, obok katolickiej katedry.

Białystok. Wszechpolacy, wojownicy i kandydaci

Podlaski Marsz dla Życia zapowiadano wcześniej na portalach społecznościowych: „To inicjatywa, która połączyła wiele środowisk w wysiłkach na rzecz ochrony wartości życia ludzkiego oraz poszanowania roli i naturalnego charakteru rodziny w polskim społeczeństwie! Wartości te w obecnych czasach są coraz silniej negowane. Podważa się nie tylko zgodną z prawem naturalnym definicję rodziny i małżeństwa, rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny, ukierunkowany na posiadanie potomstwa, ale coraz silniej neguje się prawo do życia, promując i domagając się uznania w prawie postulatów proaborcyjnych z jednej strony, zaś prawa do eutanazji z drugiej. Działania takie prowadzą do ogołocenia życia ludzkiego z jego świętości. Poprzez ideę Podlaskiego Marszu dla Życia chcemy wyrazić sprzeciw wobec takich postulatów, a także promować na ulicach naszego miasta wartość świętości życia oraz zasad moralnych chrześcijaństwa".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Może by wojownicy wiary adoptowali jakieś dziecko?
  @wmr200
  Oni te dzieci tak jak kler mogliby tylko skrzywdzić.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Jeszcze nie listopad,a już ciemna noc listopadowa na ulicach.
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  Im bliżej Moskwy tym bardziej oderwany stan umysłu?
  już oceniałe(a)ś
  14
  1
  Marsz zboczeńców i bandytów. Kogo obchodzi co robi patologia ?
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Życie jest na tyle fajne (z wyjątkiem życia z PiS-em), że wystarczy czytać książki, słuchać muzyki, jeździć w piękne miejsca, ale żeby jeszcze maszerować?
  Co to, to nie...
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  A Białystok. Wszystko jasne. Rusko - białoruskie zadupie.ewo. Mentalny zaścianek Polski. Zupełnie jak lubelskie i podkarpackie.
  już oceniałe(a)ś
  9
  4
  Panie PiSlamski radny. Doskonale widać te "wartości" w waszym ( i przybudówek ) partyjniackim wykonaniu.
  Złodziejstwo w nie spotykanej dotychczas skali, nepotyzm, nałogowe wprost łgarstwo i kłamstwa przy każdej praktycznej wypowiedzi was i waszej propagandowej szczujni, praktycznie podzielenie społeczeństwa na dwa odrębne narody.
  Ale po 15 października te wasze eldorado, uwłaszczenie na narodowym majątku i naszych podatkach się skończy. Zapewne wielu będzie się salwowało ucieczką do swoich kremlowskich mocodawców aby nie odpowiadać w na powrót wolnym kraju przed na nowo niezależnymi sądami i prokuraturą.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Przecież to wolny kraj, każdy może chodzić czy to pislamista czy geje... tak wspominał towarzysz Rydzyk.
  @juliantichy
  Tylko taka mała nieścisłość.
  Gdy wiecują nie hetero normatywni to mogą zostać pobici przez prawacką żulię, albo nawet samą kulsonerię.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0