Białystok. Uroczystości związane z 84. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę i Dniem Sybiraka odbyły się w niedzielę (17 września) pod pomnikiem upamiętniającym Matki Sybiraczki.

W każdą rocznicę sowieckiego wkroczenia na polskie ziemie białostoczanie upamiętnią ofiary komunistycznej napaści i późniejszych zbrodni.

W niedzielę (17 września) rano oddano im hołd pod Pomnikiem-Grobem Nieznanego Sybiraka oraz Pomnikiem-Znakiem Pamięci polskiej Golgoty Wschodu. Odprawiono też nabożeństwa w Katedrze Prawosławnej pw. św. Mikołaja, w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej oraz w kościele pw. Ducha Świętego.

Główne uroczystości odbyły się w samo południe pod pomnikiem upamiętniającym Matki Sybiraczki, który mieści się przed budynkiem Muzeum Pamięci Sybiru przy ul. Węglowej 1. Ta jedyna tego rodzaju  placówka w Polsce została uroczyście otwarta dla zwiedzających dwa lata temu.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Marcin Ręczmin
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Żydzi nie trwali niestety, otwarcie witali krasnoarmiejców, potem wstępowali w ich szeregi, by następnie denuncjować patriotów. Gazeta wyborcza, nazwana przez samą siebie gazetą żydowską, powinna wykazać się szczytem humanitaryzmu jakim jest krytyczna autorefleksja, i dokonywać cały czas pedagogiki wstydu wobec żydów, którzy na to zasługują najbardziej.
    już oceniałe(a)ś
    3
    1