Dwa nied德iedzie brunatne Chip i Dale przyjecha造 do bia這stockiego Akcentu ZOO z pozna雟kiego ogrodu zoologicznego. W czerwcu 2022 r. by造 ewakuowane z kijowskiego ZOO. Kilka miesi璚y po wybuchu wojny w Ukrainie.

W kijowskim ZOO także niedźwiedziom zagrażał rosyjski ostrzał i bombardowania oraz głód ze względu na problemy z dostawami pokarmu. Anna Kowalska z departamentu komunikacji społecznej białostockiego magistratu przywołuje historię Chipa i Dale:

- W Kijowie problemem było zapewnienie zwierzętom opieki codziennej i weterynaryjnej, gdy ich opiekunowie ruszyli do walki o ojczyznę. Wówczas ZOO w Poznaniu pomogło w ewakuacji niektórych zwierząt i przyjęło część z nich do siebie, w tym właśnie Chipa i Dale. Oprócz nich ewakuowano tu lwy, tygrysy, wilki, niedźwiedzie, karakale, lisy polarne, lamparta, wilka, likaona, czy małpę. W sumie z Kijowa trafiło do Poznania blisko 200 zwierząt.

Twoja przegl康arka nie ma w陰czonej obs逝gi JavaScript

Wypr鏏uj prenumerat cyfrow Wyborczej

Pe軟e korzystanie z serwisu wymaga w陰czonego w Twojej przegl康arce JavaScript oraz innych technologii s逝膨cych do mierzenia liczby przeczytanych artyku堯w.
Mo瞠sz w陰czy akceptacj skrypt闚 w ustawieniach Twojej przegl康arki.
Sprawd regulamin i polityk prywatno軼i.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem