Z piątku na sobotę (18 listopada) spadł pierwszy śnieg, w nocy coraz częściej pojawiają się przymrozki. To znak, że w mieście rozpoczął się też sezon zimowy. Potrwa do 30 marca 2024 r.

– Na wszystkie zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg publicznych w naszym mieście, w tym na zimowe utrzymanie nawierzchni jezdni, chodników, przystanków komunikacji miejskiej, zatok autobusowych, monitoring pojazdów GPS oraz na prognozę pogody, miasto zawarło umowy z ośmioma wykonawcami. Zabezpieczono też środki finansowe na ten cel – zapewnia Anna Kowalska z białostockiego magistratu.

Białystok. Zima nie zaskoczy drogowców?

Zgodnie z obowiązującymi umowami od 1 października obowiązywał sezon przedzimowy, który zakończył się 15 listopada 2023 r. Od tego dnia mamy sezon zimowy. Prezydent Miasta Białegostoku – jako zarządca dróg publicznych – zorganizował na początku października spotkanie z wszystkimi wykonawcami, aby omówić istotne sprawy towarzyszące prowadzeniu akcji zimowego utrzymania dróg (ZUD) i wypracowaniu jak najlepszych efektów współpracy.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze