Niosąca pomoc ludziom w drodze na granicy polsko-białoruskiej nauczycielka Paulina Weremiuk z podlaskiej Narewki została wyróżniona prestiżową Nagrodą Paula Grüningera. Jest ona przyznawana "za szczególne człowieczeństwo i odwagę".

Uroczystość odbyła się w piątkowy (17 listopada) wieczór w szwajcarskim St. Gallen.

Paulina Weremiuk w rozmowie z "Wyborczą" po odebraniu nagrody Paula Grüningera zaznaczyła: - To dla mnie wielki zaszczyt, tym bardziej że nagroda ta jest przyznawana przez fundację upamiętniającą Paula Grüningera, którego postawa jest mi bardzo bliska. Tak jak powiedziałam odbierając nagrodę: chciałabym, żeby dla nas wszystkich pomagających na granicy, mieszkańców i aktywistów, była ona symbolem wiary i nadziei, że to co robimy ma sens. Że świat o nas, a przede wszystkim o ludziach w drodze, nie zapomniał. Nagroda ta to bardzo ważne przypomnienie, że kryzys na granicy polsko-białoruskiej nie dotyczy tylko nas mieszkańców i aktywistów, ale dotyczy całej Polski i UE.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Mikołaj Chrzan poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Gratulacje, Pani Paulino.
  już oceniałe(a)ś
  9
  3