Książki. Sześć wieczorów, a każdy inny. Zmiana Klimatu znów gościć będzie autorów - w dniach 18-24 września po raz 14. odbędzie się tam Festiwal Literacki "Zebrane". A na nim: opowieści o naszych babkach, filmach, przyrodzie, Izraelu, a nawet tak porażającym temacie jak ludobójstwo. Wśród gości festiwalu m.in. Konstanty Gebert, Bartek Sabela, Michał Książek, Tomasz Raczek, Joanna Kuciel-Frydryszak.

Ta ostatnia autorka, po znakomitych "Służących do wszystkiego", a wcześniej biografiach m.in. Słonimskiego czy Iłłakowiczówny, przybywa z najnowszą świetną książką pt. "Chłopki. Opowieść o naszych babkach". Książka nieoczekiwanie i błyskawicznie podbiła serca czytelników i czytelniczek, rezonując z tym, co nosimy w sercach, jako wspomnienia czy rodzinne historie. Joanna Kuciel-Frydryszak oddaje głos wiejskim kobietom, opowiada o ich codziennej ogromnie ciężkiej pracy, tęsknotach, pragnieniach, biedzie, walce o swoje miejsce w patriarchalnym świecie. To historie poruszające najczulsze struny, często wstrząsające, ale i dające wyobrażenie wielkiej siły naszych babek i prababek.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze