Biegli pracownicy firm, rowerzy軼i, studenci, medycy, mundurowi, dzieci... Blisko 900 zawodnik闚 z prawie 190 dru篡n w weekend w Bia造mstoku tak naprawd sta這 si jedn wielk dru篡n, kt鏎a pobieg豉 dla podopiecznych Bia這stockiego Hospicjum dla Dzieci. W niedziel (17 pa寮ziernika) w sztafecie Electrum Ekiden startowali doro郵i, dzie wcze郾iej - dzieci.

To już szósta edycja Electrum Ekiden, organizowana przez Fundację Białystok Biega.

Ekipa pod wodzą Grzegorza Kuczyńskiego od lat do różnych akcji biegowych podrywa mieszkańców Białegostoku i województwa, promując bieganie pod kątem zdrowotnym, integracyjnym, ale też i charytatywnym. Część wpłat startowych (a także darowizn od biegaczy i partnerów imprezy) przeznaczonych w tym roku zostanie na wsparcie socjalne podopiecznych białostockiego hospicjum i ich rodzin. Prowadząca hospicjum Fundacja „Pomóż Im" chce kupić m.in. opał na zimę, leki, środki higieniczne, opatrunki. Tu warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich 6 lat Fundacja Białystok Biega na potrzeby hospicjum przekazała ponad 140 tys. zł.

Twoja przegl康arka nie ma w陰czonej obs逝gi JavaScript

Wypr鏏uj prenumerat cyfrow Wyborczej

Pe軟e korzystanie z serwisu wymaga w陰czonego w Twojej przegl康arce JavaScript oraz innych technologii s逝膨cych do mierzenia liczby przeczytanych artyku堯w.
Mo瞠sz w陰czy akceptacj skrypt闚 w ustawieniach Twojej przegl康arki.
Sprawd regulamin i polityk prywatno軼i.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem