Trochę historii i zabawy. Muzeum w weekendy
Muzeum Podlaskie
Rynek Kościuszki 10
tel. 85 740-77-31, kom. 509 336 930
www. muzeum.bialystok.p
Muzeum proponuje na weekendy coś dla rodziców z dziećmi. Jedna z ofert to 'Kuferek Muzealnego Detektywa' - czyli interaktywna forma zwiedzania Galerii Malarstwa Polskiego. W kuferku znajduje się zestaw dwudziestu przedmiotów, którym przypisane są różne pytania, zagadki lub ćwiczenia plastyczne. Wypożyczenie 'Kuferka Muzealnego Detektywa' jest bezpłatne. Warunkiem wypożyczenia jest zakup biletu wstępu na wystawę.
Kolejna propozycja to zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami w białostockim ratuszu. Zajęcia rozpoczynają się w niedzielne południe. Tematy najbliższych spotkań to:
'Obraz mojego miasta - plener malarski' - 13 września godz. 12. Pejzaż to nie tylko obraz przedstawiający widok natury, ale też miasta. Jak inaczej nazywamy pejzaż miejski? Czym zajmuje się wedutysta? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy tych zajęć.
'Bliżej gwiazd z Antkiem astronomem' - 20 września, godz. 12.00. Od najdawniejszych czasów ludzie bacznie obserwowali niebo i zachodzące na nim zjawiska. Rozgwieżdżone niebo czy zachód słońca często były inspiracją dla artystów do stworzenia dzieł literackich i malarskich lub utworów muzycznych. Na zajęciach dzieciaki wraz z rodzicami odnajdą obrazy inspirowane obserwacjami astronomicznymi, a w części plastycznej stworzymy własne gwiazdozbiory zodiakalne.
Czas trwania zajęć ok. 90 min. Liczba uczestników w grupie do 15 osób. Wstęp 6 zł, opiekunowie wstęp bezpłatny. Informacje i zapisy: dział promocji, wystaw i wydawnictw Muzeum Podlaskiego w Białymstoku tel. 85 740 77 41 lub 509 336 740.
Kolejna propozycja to zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4-6 lat, które odbywają się w ostatnią niedzielę miesiąca. Najbliższe spotkanie 27 września godz. 12 'Archeolog - detektyw przeszłości'. Uczestnicy dowiedzą się czym zajmuje się archeologia, kim jest archeolog i jakie są jego narzędzia pracy. Dzieci poznają jak wygląda stanowisko archeologiczne oraz odkryją w jaki sposób 'mówią' do nas zabytki przeszłości. Następnie sami zmienią się w archeologów w specjalnie zaaranżowanych wykopaliskach i po odkryciu różnych przedmiotów wykonają ich dokumentację. Czas trwania zajęć ok. 60 min. Liczba uczestników: 10 dzieci plus opiekunowie. Wstęp dla dzieci bezpłatny, opiekunów obowiązuje bilet wstępu w cenie 6 zł. Zapisy przyjmowane są w tygodniu poprzedzającym zajęcia. Informacje i zapisy tel. tel. 85 740 77 41 lub 509 336 740.
Wszystkie komentarze