Trzy duże profesjonalne sceny muzyczne, ponad 30 koncertów muzyki bluesowej w wykonaniu muzyków polskich, norweskich i litewskich, warsztaty dla młodzieży i wiele innych wydarzeń - już w dniach 7-10 lipca 2022 r. Suwałki zmienią się w polską stolicę bluesa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Suwałki rozpoczną wakacje w rytmie bluesa. W dniach 7-10 lipca 2022 r. odbędzie się w mieście 15. edycja Suwałki Blues Festival. Tegoroczny festiwal będzie miał wyjątkowy charakter. Na scenach spotkają się artyści z Polski, Norwegii i Litwy.

Koncerty odbędą się na trzech dużych profesjonalnych scenach: w parku Konstytucji 3 Maja, na scenie przy ratuszu miejskim oraz scenie na placu Marii Konopnickiej. Mniejsze i bardziej kameralne koncerty zaplanowano w centrum miasta – na ulicy Chłodnej, a także po raz pierwszy na Bulwarach, przy Galerii Stara Łaźnia.

W programie przewidziano ponad 30 koncertów muzyki bluesowej w wykonaniu muzyków polskich, norweskich i litewskich. Odbędzie się także Polish Blues Challenge, a dla młodzieży zorganizowane zostaną warsztaty z udziałem profesjonalnych muzyków z Polski i Norwegii.

Najmłodsi będą mogli oddawać się zabawie w strefie z animacjami – tzw. Bluesowej Piaskownicy. Jak co roku zaplanowano także odsłonięcie tablicy w Alei Gwiazd Bluesa z gwiazdami poprzedniej, 14. edycji festiwalu, Suwałki Blues Drift, czyli pokaz samochodów MAZDA MX5 oraz paradę motocykli połączoną z koncertem bluesowym na mobilnej platformie w centrum miasta.

 

Suwałki Blues Festival 2022 jest realizowany w ramach projektu pn.: „Suwałki Blues Festival – czynnik rozwoju społecznego i gospodarczego miasta Suwałk" przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i przy partnerstwie z Fundacją Notodden Blues Festival.

embed

Materiał promocyjny Partnera

Wszelkie informacje dot. SBF 2022 realizowanego w ramach projektu ,,Suwałki Blues Festival – czynnik rozwoju społecznego i gospodarczego miasta Suwałk’’ przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.
suwalkiblues.com/przedstawiamy-program-15-edycji-suwalki-blues-festival/

suwalkiblues.com/wykonawcy/

suwalkiblues.com/polish-blues-challenge/

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.