Media. W związku z pojawiającymi się informacjami, że jednym z założeń nowej ustawy medialnej ma być połączenie ośrodków Telewizji Polskiej z regionalnymi rozgłośniami Polskiego Radia, pracownicy i pracownice publicznych rozgłośni regionalnych wystosowali list otwarty. Sprzeciwiają się takiemu pomysłowi i chcą współtworzyć tę ustawę.

Jak przekazała „Wyborczej" Agnieszka Czarkowska, dziennikarka Radia Białystok, pod listem podpisało się 74 proc. pracowników tej rozgłośni: dziennikarze, realizatorzy, technicy, informatycy, pracownicy administracji.

Media. O negatywnym wpływie na realizację misji

Jak zaznaczają sygnatariusze i sygnatariuszki listu, jego powstanie „jest oddolną, ponadpartyjną inicjatywą". W całym kraju podpisało się pod nim 741 osób, czyli ok. 61 proc. wszystkich zatrudnionych w rozgłośniach.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie trzeba było 8 lat temu zaprzedawać duszy diabłu. Teraz to próżne żale.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Tak się zastanawiam czy po 1945 pracownicy niemieckiego Wochenschau naciskali zwycięskich Aliantów by miec wpływ na tworzone na nowo media.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Niech spiexdalają. Ale mają tupet. Dziennikarze.....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Regionalne ośrodki państwowego radia i telewizji powinny stanowić odrębny od TVP i PR byt i jednak połączone w jeden. Programy czy materiały powstałe w tych ośrodkach mogliby pokazywać na swoich antenach, przekazywać do TVP czy PR w ramach jakiejś
  umowy a część zwyczajnie sprzedawać.
  .
  Państwo dziennikarstwo powinno wejrzeć również na swoje podwórko ekonomicznym okiem, wszak na to składają się podatnicy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0