Rozpoczęła się kolejna edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Kandydatów - uczniów działających na rzecz mieszkańców miasta - mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, nauczyciele i organizacje pozarządowe. Termin upływa 24 lutego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych" służy przede wszystkim propagowaniu idei wolontariatu, zwraca uwagę na młodzież, która bezinteresownie pomaga innym, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników.

Ośmiu Wspaniałych. "Ósemeczki" i "Ósemki"

- Miasto Białystok organizuje konkurs niemal od początku jego istnienia. Obecnie jest to 28. samorządowa edycja, natomiast ogólnopolska – 29. Średnio co roku wpływa ponad 60 zgłoszeń indywidualnych oraz zgłoszenia grupowe szkolnych kół wolontariatu - mówi Eliza Bilewicz-Roszkowska z magistratu.

Kapituła konkursowa, złożona z przedstawicieli samorządu, patronów honorowych i laureatki poprzedniej edycji konkursu, dokona oceny na podstawie przedstawionych dokumentów oraz rozmów z kandydatami, które odbędą się  9 i 10 marca 2023 roku. Na tej podstawie wybierze ośmiu laureatów w kategorii „Ósemeczki" (uczniowie klas 4–6 szkoły podstawowej) i ośmiu laureatów w kategorii „Ósemki" (uczniowie klas 7–8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowej). Otrzymają oni honorowy tytuł „Wspaniały/Wspaniała" oraz nagrody. Wyróżnienia otrzymają też wolontariusze zgłoszeni w kategorii grupowej.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w marcu 2023 roku. „Ósemki" będą reprezentować Białystok podczas finału ogólnopolskiej edycji „Ośmiu Wspaniałych" w terminie 2-4 czerwca 2023 roku w Ostródzie.

Ośmiu Wspaniałych. Jak zgłaszać kandydatów

Kandydatów można zgłaszać do 24 lutego 2023 roku:

  • osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słonimska 1 lub w Centrum Aktywności Społecznej, ul. św. Rocha 3 w godzinach pracy urzędu,
  • pocztą elektroniczną w formie skanu na adres: centrum@um.bialystok.pl,
  • pocztą tradycyjną na adres: Centrum Aktywności Społecznej Urząd Miejski w Białymstoku, ul. Świętego Rocha 3, 15-879 Białystok.

Karty uczestnictwa indywidualnego lub grupowego znajdują się TU. Zgłoszeń mogą dokonywać dyrektorzy szkół, nauczyciele, organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego oraz placówki oświatowo-wychowawcze.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem