Nasz region ma to do siebie, że obchodzi podwójnie nie tylko święta, ale i sylwestra. Co daje okazję do dubeltowego świętowania, i dobrze. Filmowo podwójnego sylwestra obchodzi też kino Forum. Przed tygodniem organizowało Sylwester Przedpremier, a w piątek (13 stycznia) zaprasza na filmowy sylwester juliański. O 20.30 proponuje filmową Małankę i pokaz filmu "Niebezpieczni dżentelmeni".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To historia, która, kto wie, jakimś cudem mogłaby się zdarzyć? Wyobraźmy sobie, że znani z różnych osiągnięć Polacy, różnych pokoleń i temperamentów spotykają się w pewnych tajemniczych okolicznościach.

Oto pisarz i publicysta Tadeusz Boy-Żeleński, pisarz Joseph Conrad, malarz Witkacy i antropolog i podróżnik Bronisław Malinowski (ci dwaj ostatni byli zresztą przyjaciółmi) budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów...

Andrzej Seweryn w filmie 'Niebezpieczni dżentelmeni', reż. Maciej Kawalski
Andrzej Seweryn w filmie 'Niebezpieczni dżentelmeni', reż. Maciej Kawalski  Fot. Kino Świat

Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci.

Polską komedię wyreżyserował Maciej Kawalski, a do współpracy zaprosił ciekaw grono aktorów – w rolach głównych zobaczymy bowiem: Andrzeja Seweryna, Tomasza Kota, Marcina Dorocińskiego, Wojciecha Mecwaldowskiego.

Pokaz filmu rozpocznie się 13 stycznia o godz. 20.30, bilety: 22 zł / w kasie kina, 18 zł / online: bilety - BOK.

Jedną z tegorocznych premier są 'Niebezpieczni dżentelmeni' reż. Maciej Kawalski. Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy i przedstawiciele zakopiańskiej bohemy rozwiązują zagadkowe morderstwo
Jedną z tegorocznych premier są 'Niebezpieczni dżentelmeni' reż. Maciej Kawalski. Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy i przedstawiciele zakopiańskiej bohemy rozwiązują zagadkowe morderstwo  Fot. Kino Świat

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem