Nie na balu czy domówce, ale wśród innych pasjonatów kina, przed dużym ekranem. Na Sylwester Przedpremier zapraszają Forum i Helios.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kino Forum na trzy filmy zaprasza w ciągu dnia, po południu i wieczorem – na lampkę szampana widzowie zdążą wrócić do domu (bilety na każdy film to 22 zł – w kasie; 18 zł – online na: bilety.bok.bialystok.pl).

Kino Helios (Alfa i Jurowiecka) proponuje do wyboru dwa zestawy filmowe (po dwie przedpremiery w każdym), ale ponieważ pierwszy film zacznie się o godz. 21.45, północ zastanie widzów w kinie, między filmami. Bilety kosztują: 75 zł (w przedsprzedaży) oraz 85 zł (w dniu seansu).

Kadr z filmu 'W trójkącie'
Kadr z filmu 'W trójkącie'  Fot. OKF Częstochowa

Sylwester. Kino Forum

„W trójkącie" (godz. 14.15)

Nagrodzona Złotą Palmą i czterema Europejskimi Nagrodami Filmowymi komedia w reż. Rubena Ostlunda, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata i celebrytów. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy Woody Harrelson!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

 „W gorsecie" (godz. 17)

Dramat historyczny w reż. Marie Kreutzer. Nagrodzona w Cannes oraz Europejską Nagrodą Filmową Vicky Krieps w roli cesarzowej Sisi – skandalistki, buntowniczki i najpiękniejszej oraz najbardziej intrygującej kobiety swojej epoki.

„Niebezpieczni dżentelmeni" (godz. 19.30)

Komedia kryminalna w reż. Macieja Kawalskiego. Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski budzą się po całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione zwłoki nieznanego mężczyzny… Występują: Marcin Dorociński, Tomasz Kot, Andrzej Seweryn, Wojciech Mecwaldowski.

Wojciech Mecwaldowski i Marcin Dorociński w filmie 'Niebezpieczni dżentelmeni'
Wojciech Mecwaldowski i Marcin Dorociński w filmie 'Niebezpieczni dżentelmeni'  Fot. Jan Wierzejski / Kino Świat

Sylwester. Kino Helios

„Wystrzałowe wesele" (I zestaw)

Komedia sensacyjna w reż. Jasona Moore’a. Darcy i Tom decydują, że ich wymarzone wesele ma być inne niż wszystkie, dlatego luksusowa impreza odbywa się na egzotycznej wyspie. Ale na wyspę wtargną uzbrojeni współcześni piraci, którzy wezmą weselników za zakładników i zażądają okupu. Występują: Jennifer Lopez, D’Arcy Carden, Jennifer Coolidge.

„Gra fortuny" (I zestaw)

Film sensacyjny w reż. Guya Ritchiego. As wywiadu Orson Fortune (Jason Statham) wraz z ekipą musi stawić czoła cynicznemu handlarzowi bronią Gregowi Simmondsowi (Hugh Grant), który zamierza wprowadzić na czarny rynek najnowocześniejszą technologię masowego rażenia…

„Na twoim miejscu" (II zestaw)

Historia obyczajowa z dodatkiem science fiction w reż. Antonia Eduarda Galdameza Munoza. Młode małżeństwo kłóci się od rana do wieczora. Aż do poranka, od którego musi współpracować jak nigdy dotąd. A wszystko przez… zamianę ciał. Od teraz Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem. Występują: Paulina Gałązka, Miron Jagniewski, Maria Pakulnis, Jan Frycz.

„Niebezpieczni dżentelmeni" (II zestaw)

Komedia kryminalna w reż. Macieja Kawalskiego. Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Na podłodze leżą zwłoki, a do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa...

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem