Folkowy klimat, alternatywa, oberkowy groove. I wielka energia. Autorski miks, w którym muzyka ludowa intrygująco miesza się z zupełnie innymi tropami muzycznymi, zabrzmi w sobotę (17 grudnia) o 18 w Spodkach (ul. św. Rocha 14). Zagra kwartet Odpoczno.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podlaski Ośrodek Kultury, który koncert organizuje w ramach cyklu EtnoNurty, zapowiada: to energetyczny zastrzyk pozytywnych emocji.

Na tę energię składa się doświadczenie i pasja czworga artystów, wywodzących się z różnych muzycznych światów: od muzyki tradycyjnej przez jazz, muzykę improwizowaną aż po rockową alternatywę i eksperymentalną elektronikę. A wszystkich – co wybrzmiewa też w nazwie, potraktowanej jako gra słów – połączyła tradycyjna muzyka regionu opoczyńskiego.

– Odpoczno gra muzykę, która sięga głęboko do źródeł, ale słychać w niej także dźwięki współczesnego świata. Improwizacje gitary czy rytmy wybijane przez perkusję, wplecione w charakterystyczny dla polskiej muzyki ludowej trójkowy puls, wskazują też na najlepsze wzory rodem z muzyki alternatywnej, hip-hopu czy krautrocka – zapraszają na koncert kwartetu organizatorzy.

Fot. materiały prasowe

Zespół wystąpi w składzie:

Joanna Szczęsnowicz – śpiew, instrumenty klawiszowe; Marek Kądziela – gitara; Piotr Gwadera – perkusja; Marcin Lorenc – skrzypce.

Bilety w cenie 40 zł – w sprzedaży online i stacjonarnie (w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14) w Białymstoku do piątku w godzinach 7.30-15.30 oraz w dniu koncertu od godz. 13

EtnoNurty

Koncert Odpoczno to kolejna propozycja z cyklu EtnoNurty. Podlaski Instytut Kultury prezentuje w nim zespoły czerpiące z melodii tradycyjnych i folkowych, ale często łączące je z brzmieniami współczesnymi, jazzowymi czy klasycznymi. – Koncerty w ramach EtnoNurtów pokazują, że współczesne interpretacje muzyki tradycyjnej i folkowej mogą iść w różnych kierunkach – przybierać różne nurty, wciąż jednak odnosząc się do przeszłości – zaprasza na wydarzenia Joanna Gaweł, kierownik działu promocji PIK.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem