Świąteczny klimat, dobra zabawa, a przede wszystkim możliwość pomocy choremu Antosiowi. W sobotę (17 grudnia) o 18 w kinie Forum odbędzie się 10. Charytatywny Koncert Świąteczny #śledźpingwina. W programie koncerty podlaskich muzyków, kiermasze, aukcje. Wcześniej, w ciągu dnia na parkingu przy kinie zaplanowano akcję krwiodawczą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

A wszystko po to, by pomóc 2,5-letniemu Antosiowi Wojciakowi, który cierpi na padaczkę lekooporną, hipotonię mięśniową i opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Chłopiec nie chodzi i nie jest w stanie samodzielnie siedzieć. Zebrane środki zostaną przeznaczone na specjalistyczny sprzęt medyczny, który mu ułatwi życie (fotelik samochodowy, orteza kompresyjna tułowia, balkonik do nauki chodzenia, wózek transportowy). Dodatkowo zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację oraz badania genetyczne.

Charytatywny Koncert Świąteczny to stały punkt na mapie wydarzeń kulturalnych Białegostoku.

– Pokażmy wspólnie na co stać Charytatywnego Pingwina i spełnijmy kolejne marzenie w drodze po zdrowie. Przyjdź i przekonaj się, ile radości może dać pomaganie – apeluje Białostocki Ośrodek Kultury.

Na scenie Kina Forum wystąpią młodzi podlascy muzycy i wokaliści (a kto dokładnie, to niespodzianka), którzy wykonywać będą najbardziej znane utwory świąteczne w często przewrotnych i nieoczywistych autorskich aranżacjach. W programie też: kiermasze, loterie, licytacje, fotobudka 360 stopni i wiele innych.

Początek koncertu – godz. 18 (drzwi otwarte od 17.15). Wstęp: 20 zł – cegiełka dla Antosia, dzieci do lat 10 wstęp wolny. Szczegóły - na Facebooku wydarzenia.

Wydarzeniem towarzyszącym wspierającym Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku jest akcja „Pingwin Mrozi Krew w Żyłach vol. 3" (godz. 10-16, parking przy kinie Forum.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem