Wahania temperatury wokół 0 stopni Celsjusza, wilgoć, wiatr i marznące opady - wszystko to we wtorek (6 grudnia) powoduje, że drogi w całym województwie miejscami są bardzo śliskie. Do południa tylko w Białymstoku doszło do kilku kolizji, m.in. dwóch miejskich autobusów. Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku zapowiadają, że marznące opady mogą się utrzymać do godz. 22. Ale ryzyko gołoledzi może być również w nocy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Poranek przywitał nas przejmującym chłodem i warstewką szronu i lodu. Lód pokrył chodniki, jezdnie, auta. Od rana kierowcy wsiadający do aut najpierw muszą zeskrobać lodową warstwę z szyb. A potem zachować maksymalną ostrożność i jechać dużo wolniej, pamiętając, że w warunkach oblodzenia droga hamowania jest o wiele dłuższa.

Do południa tylko w samym Białymstoku doszło do kilku kolizji, m.in. dwóch autobusów komunikacji miejskiej przy ul. Wasilkowskiej. Przy ul. Kolbego z kolei auto osobowe uderzyło w tył autobusu zatrzymującego się na przystanku.

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Taki stan oblodzenia ma miejscami utrzymać się nawet przez cały dzień. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie I stopnia o opadach marznących i mżawkach powodujących gołoledź, które obowiązuje do godz. 22. W ciągu dnia może też spaść nieco śniegu, głównie na Suwalszczyźnie.

Ostrzeżenie obejmuje powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, Suwałki, wysokomazowiecki i zambrowski.

Termometry w ciągu dnia wskażą 3 stopnie Celsjusza, choć temperatura odczuwalna będzie na poziomie zera. Nocą temperatura spadnie do -5 stopni Celsjusza. Wiatr południowo-wschodni powieje ze średnią prędkością 18 km na godz., w porywach do 40 km na godz.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem