Od ciast z Ejszeryszek, po sery prosto z gór. Od podlaskiego rękodzieła, po drewniane figurki Dziadka do orzechów. Wszystko to - i wiele, wiele więcej - można znaleźć na otwartym w sobotę (3 grudnia) białostockim Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jarmark na Rynku Kościuszki to już tradycja. Tegoroczny ma jednak inną formę niż poprzednie edycje. Kramy stanęły wzdłuż tzw. traktu choroskiego – wzdłuż ratusza i kamienic stanowiących północną pierzeję rynku. Wejście na jarmark akcentują dwie figurki Dziadka do orzechów. Kto zapragnąłby zabrać podobnego do domu, może znaleźć go na jednym z kramów.

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

W tym roku na straganach nie brakuje rękodzieła. Prócz drewnianych figurek do nabycia są wyroby z filcu oraz tradycyjne wyroby z wełny. Na kupujących czeka tez bogaty wybór miodów, wędlin, wędzonych ryb, serów, ciast czy kiszonek. Są też kosmetyki i wyroby z lawendy.

By białostoczanie oraz turyści spędzili tu więcej czasu niż tylko tyle, ile potrzeba na przejście, sprzedawany jest grzaniec, którego zapach unosi się między straganami, oraz gorące czekolady czy herbaty. Z myślą o najmłodszych stanęły dwie karuzele. Po sąsiedzku z jarmarkiem stanęła szopka świąteczna przygotowana przez stowarzyszenie Droga.

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

W sobotę (3 grudnia) jarmark otwarto oficjalnie – koncertami, występami teatralnymi, pokazami.

W niedzielę (4 grudnia) na jarmarku pojawi się Mikołaj, który przyjeżdża do Białegostoku z fińskiego Rovaniemi. Będzie można go spotkać już o godz. 16. Wtedy też rozbłyśnie wielka choinka.

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Godziny otwarcia Białostockiego Jarmarku Świątecznego

11.00 – 18.00 od poniedziałku do czwartku

11.00 – 20.00 od piątku do soboty

10.00 – 17.00 w niedzielę (4.12 do 18.00)

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  He, he, he świetna organizacja. O 16 zaczyna się mecz Polska - Francja na MŚ. Na tłumy nie ma co liczyć.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1