Rezerwujcie czas, za chwilę ŻUBROFFKA, a to oznacza pięć dni z krótkim metrażem z całego świata, od rana do nocy. Propozycji jest ogrom - kilkaset filmów, do tego wystawy, spotkania, warsztaty, koncerty. Prawdziwe święto kina - Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Białymstoku po jednorazowej czerwcowej odsłonie wraca na stare grudniowe tory. Termin: 7-11 grudnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku liczba konkursowych filmów, które nadeszły z najdalszych zakątków globu, pobiła absolutnie wszelkie rekordy – przyszło ich około 4,5 tys., czyli o tysiąc więcej niż przed rokiem. Z tej liczby zacne grono selekcjonerów zwołanych przez Białostocki Ośrodek Kultury wybrało 122 filmy konkursowe, które zostaną pokazane w kilku konkursach i ocenione przez jurorów i publiczność. Ale pamiętajmy, że poza prezentacjami konkursowymi, filmów do obejrzenia będzie co najmniej drugie tyle – w rozmaitych blokach tematycznych, rozsianych w różnych białostockich miejscówkach. Program jest przebogaty, propozycji jest ogrom, w zasadzie można by w ogóle nie wychodzić z kina (większość pokazów odbywa się w kinie Forum, ale też m.in. w elektrowni Galerii Arsenał, Camera Cafe przy Lipowej, Galerii im. Sleńdzińskich, a także w Bielsku Podlaskim, Łomży i Augustowie).

ŻUBROFFKA. Pracowici selekcjonerzy

O wielkim zainteresowaniu festiwalem, wzrastającym z roku na rok, świadczy choćby liczba nadesłanych filmów, w tym roku absolutnie imponująca. Jeszcze pięć lat temu zgłoszeń było około półtora tysiąca, w 2021 roku było już 3,5 tys., a w tym roku liczba ta wzrosła o kolejny tysiąc. Oczywiście filmy bywają na różnym poziomie, co sprawdzają festiwalowi selekcjonerzy, którzy co roku przez kilka miesięcy mają ręce pełne roboty – nadesłane filmy muszą obejrzeć, by potem przesiać je przez sito. Pokazanie wszystkich, po pierwsze, byłoby niemożliwe (w ramach festiwalu przez pięć dni krótkie metraże i tak wyświetlane są od rana do wieczora), a po drugie, organizatorzy chcą pokazywać wyłącznie te najlepsze, spośród których potem i jurorzy, i widzowie, będą wybierać swoich faworytów.

8 minut tańca, rok 1936 i nominacja do Oscara. Jak Benjamin Zemach z Białegostoku trafił do Hollywood

Inauguracja Międzynarodowego Festiwalu ŻUBROFFKA 2017
Inauguracja Międzynarodowego Festiwalu ŻUBROFFKA 2017  AGNIESZKA SADOWSKA

W pokazach konkursowych zobaczymy tak naprawdę cały świat w pigułce – imponująca jest zresztą nie tylko liczba zgłoszeń, ale i miejsca, z którego przyszły (nie tylko z Europy, ale też m.in. z Algierii, Botswany, Wietnamu, Kolumbii, Iranu, Chile, Filipin, Peru, Sri Lanki, Urugwaju, Panamy, Zambii, Uzbekistanu, Syrii, Singapuru, Tadżykistanu, Hongkongu, Nigerii, Nepalu, Kambodży, Wybrzeża Kości Słoniowej). Najwięcej filmów, co ciekawe, przyszło… z Iranu (ponad 600). A wśród 122 wyselekcjonowanych – największą liczbę stanowią produkcje z Francji i Polski.

– Świat stoi wobec różnych zagrożeń – nie tylko pandemii, kryzysów uchodźczych, toczącej się wojny w Ukrainie, inflacji, ale i wobec innych kwestii. O wielu ważnych sprawach opowiadają realizatorzy, a my ten sfilmowany przez nich świat staramy się przybliżać widzom. Bardzo dużo filmowców chciało uczestniczyć w naszym festiwalu, co oznaczało też dużo więcej pracy dla naszych selekcjonerów. To naprawdę bardzo duży wysiłek, i gdyby nie nasi pracownicy i przyjaciele, nie udałoby się tego wszystkiego udźwignąć. Pracy przy festiwalu jest coraz więcej, a funduszy coraz mniej. Czasem mamy wrażenie, że wracamy do początków – mówiła podczas konferencji prasowej Grażyna Dworakowska, dyrektorka Białostockiego Ośrodka Kultury.

Dzięki jednak wytężonej pracy organizatorów widzowie znów będą mogli zanurzyć się w różne światy w obrazach, i wędrować przez glob, nie ruszając się z domu. Prezentowane filmy opatrzone są napisami w języku polskim i angielskim.

Na wszystkie filmowe pokazy (poza inauguracją festiwalu, konkursami Midnight shorts i Music video oraz koncertami i śniadaniami filmowymi) – wstęp wolny!

 

Jakoś to będzie

– W tym roku wracamy do formuły grudniowej [z racji pandemii jedna z edycji festiwalu odbyła się w czerwcu - red.]. Bo też i grudzień to od lat znakomity termin na nasze spotkania filmowe. Grudzień to czas, gdy żubry gromadzą się w stada, ludziom też w stadach łatwiej przetrwać trudny czas, a że właśnie go doświadczamy, to myślę, że tym bardziej warto podtrzymywać wspólnotowy charakter ŻUBROFFKI – mówi Maciej Rant z Białostockiego Ośrodka Kultury, szef działu filmowego Białostockiego Ośrodka Kultury i współtwórca ŻUBROFFKI. – Wiadomo, że organizacja festiwalu w czasie, gdy w Ukrainie trwa wojna, dramatyczna sytuacja uchodźców na granicy z Białorusią nie ma końca, a na świecie szaleje coraz większy kryzys – jest sporym wyzwaniem, ale też wiadomo, że spotkań, rozmów z życzliwymi osobami potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek. A takim otwartym miejscem jest nasz festiwal. W myśl zasady, że jakoś to będzie, robimy co możemy, bierzemy się za bary i z tym budżetem, który mamy – tworzymy 16. edycję naszego festiwalu, mając nadzieję, że dostarczy wszystkim dużo dobrych emocji. Podczas pokazów, zobaczymy świat jak w soczewce, ze wszystkimi bolączkami, dramatami, które filmowcy poruszają na bieżąco: jest więc w filmach wojna, uchodźcy, trudy życia, są radości i smutki, miłość i nienawiść.

Prezentowane na pokazach filmy to po części produkcje zaledwie kilkuminutowe, ale wiele filmów trwa kilkanaście minut, albo i prawie pół godziny. Pokazują historie dziejące się pod różnymi szerokościami geograficznymi, różnice kulturowe, opowieści zabawne i dramatyczne. Reżyserzy opowiadają o nurtujących ich tematach poprzez różne gatunki: dokumenty, fabuły, animacje, music wideo.

122 filmy, wyłonione podczas selekcji, powalczą o nagrody w 9 konkursach. Do zdobycia jest grand prix festiwalu oraz nagrody w konkursach polskich (Fabuła.pl, Animacja.pl, Dokument.pl), międzynarodowych (Okno na Wschód, Cały ten Świat) i konkursach o formule otwartej dla wszystkich twórców (Kids, Music video, Na skraju i – nowość! – Midnight shorts). Ten ostatni pokaz – Midnight shorts gromadził przez lata nocą fanów szalonego, krwawego i zakręconego kina, ale w tym roku po raz pierwszy zostanie też oceniany konkursowo.

Wyśniona historia kina na Podlasiu wreszcie w albumie. Wyjątkowy projekt

AGNIESZKA SADOWSKA

Kurz i cały ten świat

Pierwsze konkursowe pokazy oglądać można już w środę (7 grudnia) po południu, jeszcze przed oficjalnym otwarciem festiwalu. Warto dokładnie przestudiować program – organizatorzy wzorem lat poprzednich ułożyli go tak, by ci, którzy na niektóre pokazy nie dotrą, mogli mieć szansę zobaczyć je w innym terminie (wtedy już nie w kinie Forum, a np. w Camera Cafe – czyli kameralnej miejscówce przy Lipowej 4, gdzie kiedyś mieściła się administracja słynnego kina Pokój).

W środę (7 grudnia) festiwal rozpocznie się już od rana w kinie Forum, pokazami konkursowymi dla dzieci (to też już wieloletnia tradycja, dzieci też będą mogły filmy oceniać). Potem festiwal wędruje po mieście – odwiedzając Uniwersyteckie Centrum Kultury w kampusie, gdzie odbędzie się pokaz filmów „Stany graniczne" wraz z panelem dyskusyjnym, poświęconym sytuacji na granicy (godz. 15), następnie dotrze do Camera Cafe przy Lipowej 4 z pokazem konkursowym „Animacja.pl" (godz. 16.15), by w końcu wylądować w kinie Forum, gdzie zacznie się konkurs „Cały ten świat cz. I" (godz. 17).

Fot. Mariusz Forecki

Tutaj w foyer, o 18.30 odbędzie się wernisaż wystawy „Kurz", wybitnego dokumentalisty Mariusza Foreckiego (po wernisażu odbędzie się spotkanie z autorem, który opowie o genezie swojej wędrówki i fotografiach zrobionych w krajach Związku Radzieckiego – przed jego rozpadem, w trakcie tego procesu i po. Jak mówi sam autor – z kurzu, powstałego po upadku ZSRR, wyłoniło się nowe imperium, imperium zła zagrażające ideom humanizmu i prawom człowieka).

Nieme kino i electro

Natomiast o godz. 20.15 odbędzie się oficjalne otwarcie festiwalu – pokaz filmu niemego z 1922 roku „Kobieta znikąd" w reż. Louisa Delluca, do którego na żywo zagra Nathan Fake z Wielkiej Brytanii (ten pokaz jest biletowany). Takie połączenie – filmy zwykle około stuletnie i nowoczesna muzyka tworzona na żywo – to kolejna wieloletnia tradycja ŻUBROFFKI. Organizatorzy wyłuskują zwykle jakąś perełkę kinematografii światowej, zapraszają oryginalnego muzyka, łączą przeszłość z teraźniejszością i takim niebanalnym miksem dzielą się z widzami. Tym razem zobaczymy arcydzieło francuskiego impresjonizmu filmowego (film zostanie zaprezentowany dzięki współpracy z Les Documents cinématographiques/La Cinémathèque française). – Nathan Fake to artysta z pogranicza electro i technoambientu, zasłynął wypracowaniem swojego własnego stylu, psychodelicznej melancholii, a film przepełniony jest właśnie takimi emocjami. Sami jesteśmy bardzo ciekawi tego połączenia – mówi Krzysztof Sienkiewicz z Białostockiego Ośrodka Kultury.

Fot. materiały prasowe

Dzień zakończy wspomniany pokaz Midnight shorts w Zmianie Klimatu (godz. 22.30). Środa to dopiero początek i przedsmak festiwalu – tak właśnie, intensywnie i wędrująco wygląda cały festiwal, który potrwa do 11 grudnia (szczegółowy program – zubroffka.pl).

Jubileusz Platige Image

W tym roku w programie ŻUBROFFKI poza konkursowymi pokazami filmowymi są też m.in. filmowe sety „Stany graniczne" oraz „Niewyczerpany wic/dz. Motor humoru w najnowszych filmach krótkometrażowych", trzy śniadania filmowe (bułgarskie, hiszpańskie i podlaskie), pokaz filmów mistrzów – czyli festiwalowego jury. Będzie też okazja do świętowania 25-lecia Platige Image, najsłynniejszego polskiego studia produkcyjnego i postprodukcyjnego, którego współzałożycielem jest białostoczanin Jarosław Sawko, a największą gwiazdą inny białostoczanin – nominowany do Oscara za „Katedrę" Tomasz Bagiński.

– To, co studio Platige Image osiągnęło przez te ćwierć wieku, jest niesamowite. Poprzez Master Class, pokaz ich filmów, chcemy pokazać lokalnym widzom patriotom, że każdy może kreować swoje życie jak chce, że nie warto słuchać pesymistów. Myślę, że spotkanie z Jarosławem Sawko będzie ogromnie ciekawe – mówi Maciej Rant.

Rekordowa liczba filmów nadesłana na międzynarodowy festiwal ŻUBROFFKA. Święto krótkiego metrażu w Białymstoku

O innym tematycznym pokazie – „Stany graniczne" – mówi Krzysztof Sienkiewicz. – Blok pod takim tytułem będzie próbą ukazania kryzysu uchodźczego z różnych stron świata. Na świecie dzieje się ich bardzo dużo. Chcemy pokazać, że nie uciekamy od trudnych tematów i opowiedzieć o nich różnymi językami wizualnymi. Filmowcy przetwarzają ten temat na różne sposoby.

Maciej Rant dodaje: – Dużo ludzi z Polski pyta nas czy goście nie boją się do nas przyjechać, skoro u nas trwa kryzys uchodźczy, za granicą toczy się wojna. Nie boją się. Na festiwal ma przyjechać ponad 120 gości – filmowców, dziennikarzy, animatorów kultury – z różnych krajów, m.in. Ukrainy, Egiptu, Armenii, Portugalii.

Klimatyczna muzyka

ŻUBROFFKA to także, jak co roku – energetyczne wydarzenia muzyczne. Będzie ich sporo.

– Po konkursowym pokazie wideoklipów zacznie się tropikalne taneczne afterparty z założycielami wytwórni Brutality Garden. Z kolei podczas kolejnej odsłony imprezy ŻUBROFFKA goes TECHNO w Famie pojawi się berliński duet producencki Kalte Liebe live, mieszkanka Berlina, rezydentka poznańskiego Projekt LABu i członkini paryskiej załogi RAW – Melania oraz przedstawiciele lokalnej sceny Rawmance i Klimaszewski aka 997 – zaprasza Krzysztof Sienkiewicz. – Sobotni wieczór upłynie pod znakiem ożywczego miksu natury, emocji, tradycji i mowy wielokulturowego Podlasia ze współczesnym żargonem samplowanych dźwięków, a okazją do tego stanie się premierowa płyta SAD czołowej polskiej artystki folkowej Karoliny Cichej i producenta Sw@dy. O muzyczną metafizykę krańca świata zadbają też przedstawiciele warszawskiego Laboratorio Tropical Crew – Cosaco Polaco aka Kuba Kozak i Eylau.

Karolina Cicha i Sw@da
Karolina Cicha i Sw@da  Wiesław Szumiński

– ŻUBROFFKA wychowuje nowe pokolenie odbiorców, od dawna na nasze specjalnie dla nich przygotowane pokazy zapraszamy dzieci, organizujemy rozmaite warsztaty, zapraszamy do rozmów. Warsztaty filmowe i powstałe podczas nich realizacje, to zresztą znak firmowy festiwalu – mówi Monika Piskurewicz z BOK-u. – W tym roku dzieciom proponujemy warsztaty „Mój zwierzęcy przyjaciel", podczas których pod kierunkiem Agnieszki Waszczeniuk stworzą animowane opowieści o przygodach swoich pupilów. Z kolei młodzież, w ramach warsztatów „Podczas produkcji nie ucierpiał żaden posiłek", pochyli się nad globalnym problemem marnowania żywności i pod kierunkiem Marianny Rudakovej stworzy film promujący dobre nawyki w tym temacie. Tytuł warsztatów nie jest czczą obietnicą, ale czymś dużo głębszym. Z kolei członkowie Młodego Jury wezmą udział w warsztacie „Sztuka wywiadu. KINOrozmowa na YouTube" z youtuberem Marcinem Radomskim. Młodzi warsztatowicze będą się uczyć, jak mogą rozmawiać o filmie, i jak korzystać w tej kwestii z internetu.

Monika Piskurewicz dodaje: – Ważnym elementem naszego festiwalu jest też jedzenie, smakowanie w grupie, i filmów, i smakołyków. Na ŻUBROFFCE to już rytuał, który przyjął postać śniadań filmowych. W tym roku będą to tematyczne śniadania filmowe – bułgarskie, hiszpańskie i podlaskie. Zapraszamy na fascynujące i różnorodne wyprawy filmowe, w których tak jak w potrawach, tak i w filmach przegryzać się będą słono-słodkie smaki. Na przykład z przyjaciółmi z Gran Via sprawdzimy, co się kryje pod skórą Hiszpanii, a będzie to Hiszpania nieoczywista. Pochylimy się np. nad procesem żałoby, przyjrzymy się ludzkiej głupocie, czy mrocznym postaciom jak z powieści Tolkiena. A to tylko część naszych propozycji.

Jurorzy

Organizatorzy są dumni, że po raz kolejny udało się do Białegostoku zaprosić znakomitych jurorów – nagradzanych twórców, reżyserów. animatorów kultury, dziennikarzy. To międzynarodowe grono ciekawych osobowości i bogatym dorobkiem. Krótkie metraże w trzech konkursach polskich i dwóch międzynarodowych oceni międzynarodowe Jury: Nadja Andrasev (węgierska animatorka, nagrodzona m.in. na Cinéfondation Selection w Cannes i SXSW), Sameh Alaa (egipski reżyser, nagrodzony Złotą Palmą w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Festiwalu w Cannes) oraz Michał Marczak (polski reżyser i scenarzysta, wielokrotnie nagradzany m.in. na festiwalu Sundance). Oprócz grand prix festiwalu oraz nagród i wyróżnień w każdym z konkursów, Jury przyzna również nagrody specjalne za najlepszą: animację, dokument, fabułę, zdjęcia oraz muzykę.

Filmy z pogranicza eksperymentu oraz wideo-artu oceni jury konkursu Na Skraju: Ewa Szabłowska (polska kuratorka i krytyczka, dyrektorka artystyczna MFF Nowe Horyzonty), Peter Cerovšek (słoweński reżyser, scenarzysta, krytyk, kurator filmowy i dyrektor Festiwalu Filmów Krótkometrażowych FeKK Ljubljana) i Teresa Vieira (portugalska krytyczka filmowa i dziennikarka, dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Filmowego BEAST).

Swoje nagrody przyznają także: młode jury pod przewodnictwem Marcina Radomskiego, jury dziennikarzy polskich: Kuba Armata, Typowy Jędrzej – student filmoznawstwa i Bartek Przybyszewski, a także jury dziennikarzy zagranicznych: Elena Rubashevska (Ukraina), Jana Bébarová (Czechy) i Petra Meterc (Słowenia). Oceniać filmy będą także widzowie ŻUBROFFKI.

Ogłoszenie wyników Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych 'ŻUBROFFKA' 2016
Ogłoszenie wyników Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych 'ŻUBROFFKA' 2016  AGNIESZKA SADOWSKA

Na zgliszczach czołgów wyrośnie mech

Do stworzenia głównego projektu graficznego tegorocznego festiwalu organizatorzy zaprosili wielokrotnie nagradzanego na całym świecie utalentowanego animatora Tomasza Popakula. Identyfikację wizualną w oparciu o jego koncepcję stworzyła graficzka Izabela Sroka. Maciej Rant mówi: – Tomek, zainspirowany wierszem Carla Sandburga „Grass" („Trawa"), twórczo rozwinął naszą ideę.

Popakul napisał o tym tak: Ten wiersz nie ma wydźwięku totalnie optymistycznego, jednak miałem wizję, że kiedyś, na zgliszczach czołgów wyrośnie mech, a wokół będą bawić się dzieci i żyć zwierzęta. I choć wydaje się to teraz niewyobrażalne, mroczny czas się skończy, a do głosu dojdą witalne siły wyobraźni i natury. Coś, co jest niezwyciężone i piękne, i co dodaje chyba nam wszystkim otuchy w ciężkich chwilach. Krajobraz puszczy jest też moim wspomnieniem z bycia wolontariuszem na granicy polsko-białoruskiej, gdzie natura była zarówno sceną ukojenia, jak i niebezpieczeństwa.

Uwzględnijcie koniecznie ŻUBROFFKĘ w swoich planach. Bo warto. Przez ostatnie 15 lat festiwal z lokalnej imprezy stał się cenionym festiwalem międzynarodowym o charakterystycznej atmosferze. Profesjonalnie przygotowanym pokazom (prezentacje z polskimi i angielskimi napisami, porządny katalog, pomysłowe spotkania z kluczem) towarzyszy jednocześnie swojski, kameralny klimat. Nie do podrobienia

Festiwal organizuje Białostocki Ośrodek Kultury DKF „GAG". Festiwal zrealizowany jest z dotacji Miasta Białegostoku.

Więcej: www.zubroffka.pl, www.facebook.com/zubroffka

Fot. materiały prasowe

Program festiwalu

BIAŁYSTOK

7 grudnia 2022 (środa)

godz. 9:00 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs: Kids 12+ cz. II (62’)

godz. 15:00 Uniwersyteckie Centrum Kultury / UwB, ul. Ciołkowskiego 1N Pokaz Stany graniczne + panel dyskusyjny (60’)

godz. 16:15 Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11 Konkurs Animacja.pl (109’), 16+

godz. 17:00 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Cały ten Świat cz. I (86’), 16+

godz. 18:30 Foyer Forum, ul. Legionowa 5 Wernisaż wystawy Mariusz Forecki: KURZ

godz. 18:30 Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11 Konkurs Dokument.pl (101’), 16+

godz. 19:00 Klub FAMA, ul. Legionowa 5 Spotkanie wokół wystawy i albumu KURZ Mariusz Foreckiego

godz. 20:15 Kino Forum, ul. Legionowa 5, bilet: 30 zł / 40 zł Otwarcie Festiwalu: film Kobieta znikąd (Louis Delluc, 1922, 61’) + Nathan Fake live (UK)

godz. 22:30 Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6 Konkurs Midnight shorts (162’), 18+, bilet: 12 zł

8 grudnia 2022 (czwartek)

godz. 9:00 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Kids 10+ (53’)

godz. 11:30 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Kids 12+ cz. I (55’)

godz. 17.00 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Okno na Wschód cz. II (93’), 16+

godz. 17:15 Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11 Konkurs Fabuła.pl (106’), 16+

godz.18:00 Galeria Arsenał – elektrownia, ul. Elektryczna 13 (od ul. Świętojańskiej) Konkurs Na skraju – eksperyment i wideo-art (129’), 16+

godz. 19:30 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Cały ten Świat cz. II (98’), 16+

godz. 20:00 Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11 Konkurs Cały ten Świat cz. III (86’), 16+

godz. 22:00 Klub FAMA, ul. Legionowa 5, bilet: 15 zł Konkurs Music video (59’), 18+ Afterparty: Noc z Brutality Garden

9 grudnia 2022 (piątek)

godz. 11.30 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs: Kids 15+ (80’)

godz. 13:00 Klub FAMA, ul. Legionowa 5, bilet: 12 zł Podlaskie Śniadanie Filmowe (74’), 16+

godz. 17:15 Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11 Konkurs Okno na Wschód cz. I (118’), 16+

godz. 17:30 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Fabuła.pl (106’), 16+

godz. 18:00 Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6 Pokaz Niewyczerpany wic/dz. Motor humoru w najnowszych filmach krótkometrażowych (75’) + panel dyskusyjny, 16+

godz. 20:15 Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11 Konkurs Cały ten Świat cz. I (86’), 16+

godz. 20:30 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Animacja.pl (109’), 16+

godz. 23:00 Klub FAMA, ul. Legionowa 5, bilet: 20 zł / 30 zł Koncert ŻUBROFFKA goes TECHNO: Kalte Liebe live / Melania. / Rawmance3000 / Klimaszewski aka 997

10 grudnia 2022 (sobota)

godz. 10:30 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Kids 6 cz. I + (62’) + warsztaty

godz. 13:00 Klub FAMA, ul. Legionowa 5, bilet: 12 zł Hiszpańskie Śniadanie Filmowe (78’), 16+

godz. 15:00 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Cały ten Świat cz. III (86’), 16+

godz. 15:30 Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11 Pokaz Stany graniczne (82’), 16+

godz. 17:15 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Dokument.pl (101’), 16+

godz. 17:30 Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11 Konkurs Okno na Wschód cz. II (93’), 16+

godz. 19:45 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Okno na Wschód cz. I (118’), 16+

godz. 20:00 Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11 Konkurs Cały ten Świat cz. II (98’), 16+

godz. 22:30 Klub FAMA, ul. Legionowa 5, bilet: 20 zł / 30 zł Koncert Karolina Cicha & Sw@Da / Laboratorio Tropical Crew / Sw@Da Dj set

11 grudnia 2022 (niedziela)

godz. 10:30 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Konkurs Kids 6+ cz. II (64’) + warsztaty

godz. 12:00 Klub FAMA, ul. Legionowa 5, bilet: 12 zł Bułgarskie Śniadanie Filmowe (85’), 16+

godz. 14:30 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Pokaz Filmy członków jury + Q&A (90’), 16+

godz. 16:15 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Pokaz 25 lat Platige image + Jarek Sawko Q&A (90’), 16+

godz. 19:15 Kino Forum, ul. Legionowa 5 Uroczyste ogłoszenie wyników Festiwalu + pokaz nagrodzonych filmów,16+

PODLASIE

7 grudnia

godz. 18:30 Augustów / Sala widowiskowa MDK, Rynek Zygmunta Augusta 9 Pokaz Krótko! Nie tylko filmowe oblicza Hiszpanii (78’), 16+

8 grudnia 2022

godz. 18:00 Łomża / Galeria pod Arkadami, Stary Rynek Pokaz Stany graniczne (82’), 16+

godz. 18:00 Sokółka / Sokólski Ośrodek Kultury, Plac Kościuszki 24 Pokaz Nowe Kino Bułgarskie (85’), 16+

godz. 18:00 Bielsk Podlaski / Bielski Dom Kultury, ul. 3 Maja 2 Pokaz Motor humoru w najnowszych filmach krótkometrażowych (75’), 16+

Na wszystkie filmowe pokazy (poza inauguracją festiwalu, konkursami Midnight shorts i Music video oraz koncertami i śniadaniami filmowymi) – wstęp wolny!

Napisy w języku polskim. Bilety – do kupienia w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Nowa łódka bols?
    już oceniałe(a)ś
    0
    0