W Wielką Sobotę (16 kwietnia) przed ratuszem białostoczanie będą mogli wspólnie poświęcić pokarmy wielkanocne. Na uroczyste spotkanie o 12 zapraszają Prezydent Białegostoku oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga". Natomiast w niedzielę (17 kwietnia) po dwuletniej pandemicznej przerwie, w hali Zespołu Szkół Katolickich o godz. 8 znów odbędzie się wspólne śniadanie dla osób ubogich, smotnych i wszystkich potrzebujących,
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Wielką Sobotę o godz. 12 na Rynku Kościuszki odbędzie się spotkanie mieszkańców Białegostoku przy wspólnym, wielkanocnym stole. Każdy może przynieść ze sobą koszyczek ze święconką. Pokarmy poświęci metropolita białostocki abp Józef Guzdek. Organizatorami tego spotkania są prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga".

Podczas uroczystości katolickich – stowarzyszenie Droga, a podczas świąt prawosławnych – ośrodek Eleos otrzymają kosze prezentowe ufundowane przez prezydenta Białegostoku. 

– To ważne, żeby w czasie świąt jak najwięcej potrzebujących wsparcia osób poczuło naszą troskę i zyskało uwagę. Nikt nie powinien czuć się samotny czy zapomniany. Dlatego współpracując z ludźmi dobrej woli, których w Białymstoku jest tak wielu, chcemy zadbać o mieszkańców najbardziej potrzebujących pomocy – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, zapraszając na sobotnią uroczystość na Rynku Kościuszki.

A w niedzielę (17 kwietnia) po dwuletniej pandemicznej przerwie w Białymstoku znów odbędzie się wspólne wielkanocne śniadanie dla ubogich, samotnych i wszystkich potrzebujących. Rozpocznie się o godz. 8 w hali Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. Nie zabraknie tradycyjnych potraw wielkanocnych, jak: jajka, żurek, bigos, sałatki warzywne, ciasta. Będą też potrawy ukraińskie. Przygotowano około 600 miejsc.

Śniadanie organizują: Caritas archidiecezji białostockiej oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem