Wojna w Ukrainie. W samym regionie Kijowa zginęły już 1222 osoby. Władze Ukrainy zidentyfikowały do tej pory 500 podejrzanych o zbrodnie wojenne. Rosyjskie wojska próbują zdobyć centrum Mariupola - trwają operacje szturmowe i naloty lotnicze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojna w Ukrainie. 11 kwietnia, 47. dzień inwazji [NA ŻYWO]

We wsi Buzowa pod Kijowem odnaleziono masowy grób z ciałami cywilów zabitych przez rosyjskich żołnierzy - podał doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, cytowany przez agencję Ukrinform. Heraszczenko twierdzi, że Rosjanie zabili co najmniej 50 mieszkańców tej wsi.

Szef Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Oleg Synegubow przekazał na Telegramie, że w wyniku ataku rakietowego w Charkowie zginęło dwóch cywilów. – Rosyjska armia kontynuuje wojnę z ludnością cywilną, bo nie ma zwycięstw na linii frontu – powiedział Synegubow.

Podczas niedzielnego wieczornego przemówienia do narodu ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że Rosja rozpocznie zakrojone na szeroką skalę działania bojowe na wschodzie. Oskarżył też rosyjskie kierownictwo o kłamstwo, które ma na celu przerzucenia odpowiedzialności za wojnę. – Zniszczyli życie milionów. Rozpoczęli wojnę na pełną skalę i postępują tak, jakbyśmy byli za to winni – stwierdził.

„W Irpieniu w ciągu doby sprzątano ponad 16 kilometrów ulic" – poinformowała agencja Ukrinform.

Czeczeński lider Ramzan Kadyrow oświadczył w nagraniu zamieszczonym w nocy z niedzieli na poniedziałek na Telegramie, że siły rosyjskie przeprowadzą ofensywę nie tylko na oblężony port w Mariupolu, ale także na Kijów i inne ukraińskie miasta.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jeżeli umowny ,,zachód " pozwoli dzisiaj (właśnie dokładnie dzisiaj ) , na zabicie tych , do bólu prawdziwych ,
  ,, 300 Spartan " z Mariupola , to będzie wyrzutem sumienia dla całych pokoleń . Nie znam się na sztuce wojennej , ale wiem że zostanie symbol , szczegółów nikt nie będzie pamiętał ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0