Granica polsko-białoruska. W środę (30 marca) na przejściu w Bobrownikach kolejka tirów ma ponad 37 km długości. Stoi w niej ponad 1,4 tys. ciężarówek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Według informacji na dzisiejszy poranek kolejka ma długość około 37 km, a szacowany czas oczekiwania to około 67 godzin. W kolejce do przejścia granicznego czeka 1410 pojazdów - informują policjanci z biura prasowego komendy wojewódzkiej w Białymstoku.

CZYTAJ TAKŻE: Jakie sankcje? Towar do Rosji cały czas płynie - tirami przez przejście w Bobrownikach

Mundurowi utworzyli strefę buforową w Waliłach-Stacji. W tej miejscowości kolejka ciężarówek jest dzielona i regulowana przez funkcjonariuszy.

Kolejki w Bobrownikach tworzą się po tym, jak w związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada ubiegłego roku zamknięto przejście drogowe w Kuźnicy. Od tego czasu to jedyne czynne w Podlaskiem drogowe przejście graniczne z Białorusią, które obsługuje ruch towarowy.

W ostatnich dniach sytuację dodatkowo skomplikowały blokady rosyjskich i białoruskich tirów na przejściu granicznym w Kukurykach (Lubelskie) . Ukraińcy mieszkający w Polsce w ten sposób postanowili sprzeciwić się prowadzonemu z Rosją handlowi w czasie wojny z Ukrainą, ale też przeciwko handlowi z Białorusią, wspomagającą w tej wojnie Rosję.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Zamknac droge dla dostaw dla ruskiego wojska!
już oceniałe(a)ś
2
0
I bardzo słusznie, każdy ALE TO KAŻDY JEDEN który chce wpuszczać te TIRy na teren Białorusi jest równy wspieraniu działań wojennych.
Czy kierowca, czy policjant, czy polityk czy zwykły "Kowalski"
Tutaj nie ma dyskusji z "ALE"
Jesteś albo
a) wpuszczamy, wspieramy Putina
b) nie wpuszczamy, blokujemy - Putin CH.J.

nie ma C.
już oceniałe(a)ś
1
0