Granica polsko-białoruska. W sobotę (26 marca) na przejściu w Bobrownikach kolejka tirów ma ponad 30 km długości. Stoi w niej 1,3 tys. ciężarówek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Według informacji na dzisiejszy poranek kolejka ma długość około 32 km, a szacowany czas oczekiwania to około 63 godzin. W kolejce do przejścia granicznego czeka około 1320 pojazdów - informują policjanci z biura prasowego komendy wojewódzkiej w Białymstoku.

CZYTAJ TAKŻE: Jakie sankcje? Towar do Rosji cały czas płynie - tirami przez przejście w Bobrownikach

Mundurowi utworzyli strefę buforową w Waliłach-Stacji. W tej miejscowości kolejka ciężarówek jest dzielona i regulowana przez funkcjonariuszy.

Kolejki w Bobrownikach tworzą się po tym, jak w związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada ubiegłego roku zamknięto przejście drogowe w Kuźnicy. Od tego czasu to jedyne czynne w Podlaskiem drogowe przejście graniczne z Białorusią, które obsługuje ruch towarowy.

W ostatnich dniach sytuację dodatkowo skomplikowały blokady rosyjskich i białoruskich tirów na przejściu granicznym w Kukurykach (Lubelskie) . Ukraińcy mieszkający w Polsce w ten sposób postanowili sprzeciwić się prowadzonemu z Rosją handlowi w czasie wojny z Ukrainą, ale też przeciwko handlowi z Białorusią, wspomagającą w tej wojnie Rosję.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Stoją te ruskie ku... przy tej szosie i łażą po jezdni. Gdzie jest policja, dlaczego nie napieprza mandatów za łażenie po jezdni?
już oceniałe(a)ś
0
0