Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę (23.03) o 10 437 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarły 124 osoby chorujące na COVID-19. W Podlaskiem nie odnotowano żadnych przypadków śmiertelnych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W kraju najwięcej nowych zakażeń (1646) potwierdzono w województwie mazowieckim. W Podlaskiem odnotowano ich 230.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w najnowszym raporcie, że zmarły 124 osoby chorujące na COVID-19. 90 z nich miało choroby współistniejące.

W szpitalach zajętych jest dziś 6331 łóżek covidowych (o 414 mniej), a pacjenci najciężej chorzy korzystają z 354 respiratorów (39 mniej). Od początku pandemii w Polsce zachorowało 5 915 888 osób, a zmarło 114 480.

Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski prawdopodobnie ogłosi decyzję w sprawie noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Już wcześniej zapowiadał, że od 1 kwietnia obowiązek zasłaniania ust i nosa zostanie zniesiony.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem