Koronawirus. W czwartek (17.03) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w Radiu Plus: "Zarekomendowałem zniesienie obowiązku noszenia maseczek". Zniesienie tych obostrzeń brane jest pod uwagę z początkiem kwietnia. Minister dodał, że dziś testami potwierdzono 12 300 nowych zachorowań. Jest mniej hospitalizacji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Minister zdrowia przedstawił premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji.

- Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą – powiedział Niedzielski.

Dodał, że dziś odnotowano 12 300 nowych zakażeń. Mniej niż w ubiegłym tygodniu, kiedy było 13,4 tys. zakażeń. - Mamy blisko dziesięcioprocentowy spadek - dodał.

Mniej jest też hospitalizacji.

Liczba nowych przypadków to dokładnie 12 274. Zmarło 207 osób, w tym wyłącznie z powodu COVID-19 - 53, a choroby współistniejące wraz z COVID-19 miało 154 pacjentów.

W Podlaskiem w czwartek (17.03) testami potwierdzono 242 nowe zachorowania, dwie osoby zmarły. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem