Pomoc Ukrainie. Polacy solidaryzują się z obywatelami Ukrainy, w całym kraju prowadzone są zbiórki darów na rzecz naszych wschodnich sąsiadów. Do akcji włącza się również Alfa Centrum w Białymstoku, która we współpracy z Fundacją POLZA od wtorku (8.03) uruchomiła punkt zbiórki na terenie centrum handlowego. Punkt będzie działał do odwołania.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oznakowane kosze ustawione są blisko wejścia od ul. Świętojańskiej, na poziomie 1. Organizatorem zbiórki jest Fundacja POLZA.

– We współpracy z Fundacją POLZA, która od wielu lat działa na rzecz integracji i adaptacji osób pochodzących z Ukrainy, włączamy się w pomoc w zdobyciu najbardziej potrzebnych teraz materiałów. Dziś szczególnie ważne są solidarność i pomoc mieszkańcom Ukrainy, ale również to, aby ta pomoc była jak najbardziej efektywna i dopasowana do aktualnych potrzeb – mówi Joanna Uszyńska z Alfa Centrum.

Lista produktów, które obecnie są najpilniejszą potrzebą:

– minizestawy ratunkowe,

– materiały opatrunkowe,

– apteczki,

– zaciskacze gumowe,

– koce termiczne,

– plastry na szpuli.

Zbiórka nie obejmuje leków ani odzieży, a jej organizatorzy apelują o przynoszenie wyłącznie przedmiotów z listy.

Z Ukrainą w sercu. Jak już pomagają i jeszcze mogą pomóc mieszkańcy Białegostoku

Fundacja POLZA od wielu lat oferuje pomoc w integracji i adaptacji cudzoziemców, pochodzących szczególnie z krajów sąsiadujących z Polską: Białoruś, Ukraina, Rosja. Wspiera rozwój osobisty, społeczny i zawodowy. Działa na rzecz współpracy nowych mieszkańców pochodzących ze Wschodu, a także zachowania tradycji, tożsamości i integracji z lokalną społecznością.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem