Niemal 725 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przechwycili celnicy z Suwałk. Wartość rynkowa przemytu to ponad 10,5 mln zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Podlascy celnicy ustalili, że na posesji należącej do 57-letniego mieszkańca powiatu sejneńskiego przechowywane są znaczne ilości nielegalnych papierosów. Po wejściu na teren mundurowi z Suwałk ujawnili samochód ciężarowy, a w nim niemal 725 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - relacjonuje Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Jak się okazało, kartony z kontrabandą ukryte były w naczepie tira pod warstwą trocin. Część z nich dodatkowo zamaskowana była arkuszami blachy.

- Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów oszacowana została na ponad 10,5 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty skarbu państwa wyniosłyby blisko 17 mln zł - wylicza Czarnecki.

Wobec właściciela posesji wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sejnach. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sejnach Sąd Rejonowy w Augustowie VI Zamiejscowy Wydział Karny w Sejnach zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem