Pomoc Ukrainie. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zatrudni lekarzy i pielęgniarki z Ukrainy. Oferuje również zakwaterowanie w pokojach pracowniczych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Staramy się myśleć długoterminowo -  tłumaczy dr hab. Jan Kochanowicz, dyrektor USK. – Teraz jest dużo chętnych do pomagania. Ale nie wiemy, co będzie za miesiąc czy dwa. Ci ludzie będą potrzebować pracy, pieniędzy, by normalnie żyć, by utrzymać swoje rodziny. A procedury uzyskiwania pozwoleń – choć i tak są skrócone – trochę trwają. Z kolei my jako szpital również jesteśmy nastawieni na to, że przy tak dużym napływie osób z Ukrainy to tylko kwestia czasu, kiedy będziemy musieli im udzielać pomocy medycznej. I będziemy potrzebować specjalistów porozumiewających się w języku ukraińskim.  

Informacje na temat zatrudnienia i zakwaterowania można uzyskać mailowo: irena.chrzanowska@uskwb.pl i pod nr. tel. 85 831 88 55.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem