Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek (17.02), że w kraju ostatniej doby odnotowano 29 229 nowych zakażeń i 316 zgonów. Minister Adam Niedzielski ogłosił odejście od większości restrykcji pandemicznych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

87 osób zmarło wyłącznie z powodu COVID-19, a 229 pacjentów miało choroby współistniejące.

Przed tygodniem mieliśmy oficjalnie 42 095 nowych zakażeń i 262 nowe zgony osób zakażonych COVID-19.

W szpitalach zajętych jest dziś 18 018 łóżek covidowych (przed tygodniem 19 055), a z respiratorów korzysta 1069 najciężej chorych pacjentów (przed tygodniem 1169).

W Podlaskiem testami potwierdzono 662 nowe zakażenia. Osiem osób w regionie zmarło, wszystkie miały choroby współistniejące.

Dziś rano na antenie TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział: "Myślę, że w marcu na pewno będzie trzeba podjąć decyzję o tym, żeby te restrykcje, które w tej chwili są, a które nie są aż tak bardzo przestrzegane, znieść. Mówię tu o maseczkach, o limitach, które w tej chwili obowiązują. Myślę, że jeżeli już będziemy widzieli, że ta liczba zakażeń oscyluje czy spada poniżej 10 tys., to na pewno będę rekomendował panu premierowi taki ruch".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem