Koronawirus. Według wtorkowych (01.02) danych Ministerstwa Zdrowia, w kraju ostatniej doby testami potwierdzono 39114 nowych zakażeń, najwięcej w województwie mazowieckim - ponad 6200. Dziś zostaje skrócona ważność unijnych certyfikatów covidowych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wśród 239 osób, które zmarły ostatniej doby, przyczyną śmierci 66 był wyłącznie COVID-19, a 173 miały choroby współistniejące. W szpitalach w kraju zajętych jest 16357 łóżek covidowych, 1058 najciężej chorych korzysta z respiratorów.

Zgodnie z danymi, udostępnionymi przez resort, w Podlaskiem odnotowano 1079 nowych zakażeń, a zmarło sześć osób (wszystkie miały choroby współistniejące). W regionie 13383 osoby przebywają na kwarantannie.

Od początku pandemii zachorowało 4 925 270 osób, a zmarło 105 434.

Dziś wchodzą w życie nowe przepisy, przygotowane na podstawie stanowiska Rady Medycznej. Ważność unijnych certyfikatów covidowych zostanie skrócona z 360 do 270 dni, także tych wydawanych po szczepieniu dawką przypominającą i dodatkową (osobom z upośledzeniem odporności).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem