IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze na terenie większości kraju, w tym w całym województwie podlaskim. Porywy wiatru mogą sięgać 100 km/godzinę. Dodatkowo szybko spadnie ciśnienie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mieszkańcy Podlaskiego otrzymują w sobotę (29.01) alerty w formie SMS-ów o treści: "Uwaga! Dzisiaj (29.01) i jutro (30.01) bardzo silny wiatr. Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy".

Synoptycy prognozują wystąpienie dość silnego i silnego wiatru – w porywach do 90 km/godz., a lokalnie nawet do 100 km/godz. – wiejącego z zachodu i północnego zachodu. Lokalnie wystąpią burze. Niepokojące zjawiska pogodowe będą mieć miejsce od dzisiejszego wieczora do rana 31 stycznia.

Najbardziej niebezpieczna sytuacja ma wystąpić w nocy z soboty na niedzielę na polskim wybrzeżu. Nad samym morzem, ale m.in także w Szczecinie i Koszalinie porywy wiatru mogą dochodzić nawet do 140 km na godzinę. Możliwa jest cofka, burze, opady deszczu i śniegu. Wszystko za sprawą niżu Nadia, który w sobotę przemieszcza się z północy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem