Koronawirus. Według sobotnich (29.01) danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w kraju testami potwierdzono 51 695 zakażeń, a zmarło 231 osób. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowotnego ostrzega przed nowym podwariantem omikrona, który rozprzestrzenia się jeszcze szybciej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wśród przypadków śmiertelnych z ostatniej doby wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 47 pacjentów, a choroby współistniejące wraz z COVID-19 miały 184 osoby.

Na kwarantannie przebywa teraz 989 320 osób, to nieco mniej niż w ciągu ostatnich paru dni, kiedy liczba ta przekroczyła milion.

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono w województwie mazowieckim. W Podlaskiem odnotowano 1261 nowych zakażeń. W województwie zmarło osiem osób, wszystkie miały choroby współistniejące. 20 390 osób przebywa na kwarantannie.

W kraju rośnie liczba pacjentów szpitali. Zajęte są 14 804 łóżka covidowe, 1078 chorych korzysta z respiratorów. Od początku pandemii zachorowało 4 804 390 osób, a zmarło 105 138.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem