Koronawirus. Po wczorajszych ponad 30 tysiącach zakażeń Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane, jeszcze bardziej alarmujące. Ostatniej doby zachorowało 32835 osób, to o 95 proc. więcej niż w czwartek przed tygodniem. Zmarło natomiast 315 pacjentów. Omikron - nowy wariant koronawirusa - się rozpędza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wśród przypadków śmiertelnych, wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 78 osób, a choroby współistniejące wraz z COVID-19 miało 237 pacjentów.

W tej chwili w kraju w szpitalach zajętych jest 13770 łóżek covidowych, a 1297 najciężej chorych korzysta z respiratorów. Najbardziej podskoczyła liczba osób przebywających na kwarantannie – teraz jest to ponad 619 tys., aż trzykrotnie więcej niż przed tygodniem. Rekordowy wynik zanotowano 3 grudnia – prawie 782 tys. osób.

Ostatniej doby testami potwierdzono zakażenie u 32835 osób, najwięcej w województwach mazowieckim, śląskim i małopolskim. W Podlaskiem zanotowano 596 nowych zachorowań, pięć osób zmarło (wszystkie miały choroby współistniejące).

Od początku pandemii w Polsce zachorowały 4 406 553 osoby, zmarło 103 378.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem