Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek (17.01), że ostatniej doby testy potwierdziły 10445 nowych zakażeń. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że od kilku dni wśród tych nowych zachorowań jest coraz więcej przypadków nowego wariantu koronawirusa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Piąta fala puka do naszych granic (…). Omikron to już 16,5 proc. wszystkich przypadków – powiedział Kraska na antenie Polsatu, zanim jeszcze resort podał najświeższe dobowe dane pandemiczne.

Koronawirus. Wzrost tygodniowy o 34 proc.

Mamy do czynienia z ponad 34-procentowym wzrostem zakażeń w porównaniu z poniedziałkiem sprzed tygodnia. W niedzielę (16.01) resort podawał, że jest 14 667 nowych przypadków i 35 zgonów. Dziś to 10 445 nowych zakażeń (najwięcej w województwie mazowieckim) i 4 ofiary śmiertelne (z chorobami współistniejącymi). W porównaniu z niedzielą w szpitalach zajęte są dziś o 82 łóżka covidowe więcej (14 601). Z respiratorów korzysta 1519 pacjentów (o 39 mniej niż wczoraj).

W Podlaskiem ostatniej doby zachorowało 121 osób, a jedna zmarła. 4868 osób przebywa na kwarantannie.

Flisiak: Nie widać sensu

Prof. Robert Flisiak na antenie TVN 24 potwierdził swoją rezygnację z udziału w Radzie Medycznej doradzającej premierowi w sprawie walki z pandemią (zrezygnowało aż 13 z 17 członków).

– Nie widać sensu istnienia Rady na tę chwilę – mówił prof. Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Dodawał, że od września praktycznie żadne rady ekspertów nie zostały wprowadzone w życie, a niektóre stanowiska „nie ujrzały światła dziennego".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem