Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

W czwartek (13 stycznia) straż graniczna przekazała w komunikacie zamieszczonym na Twitterze: „Wczoraj granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 16 osób. W tym miesiącu było 391 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Dziś w nocy na odcinku placówki SG Czeremcha służby białoruskie rzucały kamieniami w polskie patrole. Nikt nie doznał obrażeń".

Rzeczniczka Komendy Głównej SG ppor. Anna Michalska w rozmowie z „Wyborczą" podała szczegóły: – W sumie minionej doby służby graniczne rzucały w naszą stronę kamieniami i cięły concertinę w kilku miejscach. Po jej przecięciu wycofały się w głąb Białorusi.

Tymczasem na przejściu w Bobrownikach znowu utworzyły się kolejki tirów. Ich kierowcy czekali tu na odprawę w czwartek rano od 40 godzin. Duże kolejki w Bobrownikach ustawiają się co pewien czas po zamknięciu 9 listopada ubiegłego roku sąsiedniego przejścia granicznego z Białorusią – w Kuźnicy. Do zamknięcia tego przejścia doszło z powodu kryzysu migracyjnego. Odprawy w Kuźnicy (w obu kierunkach) zawieszono do odwołania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.