Koronawirus. W czwartek (6.01) resort zdrowia podał, że ostatniej doby testy potwierdziły 16 576 nowych zakażeń, 646 pacjentów zmarło. Systematyczny wzrost tych danych minister zdrowia Adam Niedzielski nazywa "poświąteczną anomalią" i nowych obostrzeń nie wprowadza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jeśli chodzi tylko o dane o zgonach, to wczoraj było ich 632, a w czwartek przed tygodniem – 709. Są to najwyższe wartości w Europie. Ostatniej doby w Polsce wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 187 osób, a choroby współistniejące wraz z COVID-19 miało 459 zmarłych pacjentów.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwie mazowieckim – 2413. W kraju w szpitalach przebywa 18 748 pacjentów z COVID-19, w tym 1836 pod respiratorami. W województwie podlaskim nowych zakażeń jest 267.

Podczas wczorajszej konferencji pasowej rząd ogłosił, że nie zdecydował o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń epidemicznych. Minister Niedzielski zdradził, że są prognozy dotyczące nowego wariantu omikron, według których w Polsce dziennie będzie nawet ponad 100 tys. zakażeń.

Od początku pandemii w Polsce zachorowały 4 179 292 osoby, a zmarło 99 311.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem