Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę (12.12), że testami ostatniej doby potwierdzono 19 452 nowe zakażenia, najwięcej w województwie śląskim. Zmarło 65 osób. Prawie 24 tys. pacjentów przebywają w szpitalach, z czego ponad 2 tys. pod respiratorami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wyłącznie z powodu COVID-19 ostatniej doby zmarło 11 osób, a choroby współistniejące miały 54. W szpitalach zajęte są 23 644 łóżka covidowe, wykorzystywane są 2142 respiratory (o 38 więcej niż wczoraj i jest to najwyższy wynik od 8 maja). Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 3 828 248 infekcji, zmarło 88 479 zakażonych. W Podlaskiem w niedzielę odnotowano 189 nowych zakażeń, pięć osób zmarło.

Nowe obostrzenia covidowe w Polsce wejdą w życie w środę (15 grudnia), ale będą symboliczne, np. w szkołach wprowadzona zostanie nauka zdalna, ale głównie obejmie okres przerwy świątecznej, zamknięte zostaną kluby nocne i dyskoteki, ale z wyjątkiem sylwestra. Obowiązek szczepień dla wybranych grup zawodowych ma wejść dopiero od początku marca.

Tymczasem inne europejskie kraje wprowadzają restrykcje przed świętami Bożego Narodzenia. W części z nich obowiązywać będzie kwarantanna po wjeździe. W Portugalii paszport covidowy nie zwalnia już od przejścia testów na obecność koronawirusa, kiedy przybywamy samolotem. Szwajcaria, Włochy i Norwegia wymagają od podróżnych rejestracji online. W miejscach publicznych obowiązują świadectwa szczepień i maseczki. Za to stopniowo kończy się lockdown w Austrii.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem