Podlascy przedsiębiorcy nie szczędzą wsparcia dla naszej tegorocznej inicjatywy pomocy malutkim, bezbronnym podopiecznym Fundacji "Pomóż Im". Dziś na czubku wirtualnej choinki zawiesiliśmy kolejną Gwiazdę od firmy APS Automatyka - Pomiary - Sterowanie SA i bombki od firm Promotech i PSS Społem. Mając takich Darczyńców, uzbieramy fundusze na pewno na więcej niż jeden materac przeciwodleżynowy dla chorych dzieci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już 12. edycja świątecznej akcji „Gazety Wyborczej". Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia ubieramy razem z naszymi Czytelnikami wirtualne świąteczne drzewko, na które bombki i inne ozdoby wykupują firmy, instytucje i osoby prywatne. Zawieszają je na choince, a my dochód przeznaczamy na wybrany cel charytatywny.

Czytaj także: Choinka Darczyńców 2021. Drogi Mikołaju, poproszę o specjalny materac przeciwodleżynowy

W tym roku wspólnie z przedstawicielami Fundacji „Pomóż Im" ustaliliśmy, że mali podopieczni Hospicjum dla Dzieci potrzebują wsparcia w postaci postaci specjalistycznych materaców przeciwodleżynowych ROHO.

– To nowoczesne, wykorzystujące zdobycze technologii pneumatyczne materace, które dostosowują się do ciała pacjenta i przynoszą wyraźną ulgę. Praktycznie wszyscy nasi hospicyjni podopieczni to dzieci leżące, które ze względu na swój stan zdrowia większość czasu spędzają w łóżku i nie są w stanie swobodnie zmienić pozycji. W ich przypadku niezbędna jest odpowiednia profilaktyka przeciwodleżynowa, zapewniająca komfort oraz zmniejszająca dolegliwości bólowe – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezeska Fundacji „Pomóż Im".

Wirtualna, skrząca się ozdobami Choinka Darczyńców

Koszt jednego kompletu materaca (o wymiarach: 192 x 85 x 7,6 cm) to przy obecnych cenach 6740 zł. Koszt jednej sekcji (o wymiarach: 48 x 85 x 7,6 cm) to 1685 zł. Jeśli udałoby się w tym roku uzbierać kwotę porównywalną z ubiegłoroczną, to może udałoby się kupić dwa komplety.

Jeśli natomiast uda się pozyskać większą kwotę, Fundacja „Pomóż Im" przeznaczyłaby nadwyżkę na zakup ssaków medycznych – urządzeń pomagających w oczyszczaniu dróg oddechowych z plwociny i śluzu. Niektóre ze ssaków, z których korzystają podopieczni fundacji, mają już ponad 10 lat, czas na ich wymianę. Koszt jednego ssaka to ok. 3 tys. zł.

Choinka Darczyńców 2021
Choinka Darczyńców 2021  Fot. Agencja Wyborcza.pl

Wielkie serce i realna pomoc

Mamy nadzieję, że dzięki hojności naszych Czytelników, przedsiębiorców, instytucji i osób prywatnych w tym roku również uda się wesprzeć podopiecznych Fundacji „Pomóż Im" i ich rodziny.

Nasi Darczyńcy nie zawiedli, już na starcie akcji możemy zacząć zdobić naszą choinkę gwiazdą i bombkami różnych rozmiarów. Wśród pierwszych Darczyńców są ci, na których można liczyć co roku – rozumieją potrzeby tych najbardziej bezbronnych i potrzebujących. Jako pierwszy z pomocą przybył niezawodny Muzułmański Związek Religijny w RP, który – podobnie jak przed rokiem – na naszym świątecznym drzewku zawiesza specjalną ozdobę – gwiazdę. Dużymi bombkami zdobią naszą choinkę firmy: Sieńko i Syn, AC SA oraz Nibe – Biawar. Ze średnią bombką spieszy Uniwersytet w Białymstoku.

Dziś na naszej Choince Darczyńców pojawiła się nowa Gwiazda. Zawieszamy ją dzięki hojnej wpłacie firmy APS Automatyka - Pomiary - Sterowanie SA - kompleksowe usługi z dziedziny automatyki przemysłowej, elektryki i robotyzacji. APS wspiera naszą akcję od lat. Są też bombki od firm, które są z nami od początku, czyli Promotechu i PSS Społem.

Bardzo dziękujemy! I czekamy na kolejne dekoracje, pełne serca i będące realnym wsparciem.

Jak ubrać Choinkę Darczyńców

Na choince swoją ozdobę może powiesić każdy. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku swoje logo umieszczały firmy z Białegostoku i regionu. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych. Wirtualne drzewko przystrojone ozdobami naszych Darczyńców będziemy aktualizować codziennie (poza weekendami) do Wigilii na portalu bialystok.wyborcza.pl od chwili pozyskania pierwszych wpłat, a także opublikujemy w piątkowych wydaniach papierowych białostockiej „Gazety Wyborczej" od 3 do 24 grudnia.

CENNIK BOMBEK

Średnia bombka – 300 zł

Duża bombka – 500 zł

Dzwonek – 1000 zł

Gwiazda – 2000 zł

Jak je kupić i zawiesić na drzewku? Szczegóły pod nr. tel. 507 008 737.

Choinka Darczyńców 2021
Choinka Darczyńców 2021  Fot. Agencja Wyborcza.pl

Oferta dla osób prywatnych

Wpłaty na bombkę lub dzwonek należy dokonać na konto Fundacji „Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci: Bank Millennium 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536, w tytule przelewu wpisując „CHOINKA DARCZYŃCÓW". Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu oraz informacji, co ma się znaleźć na ozdobie na adres e-mail: choinka@bialystok.agora.pl.

Oferta dla firm

Bombkę, dzwonek lub gwiazdę na Choince Darczyńców można także zamówić, wykupując równocześnie reklamę z życzeniami w wigilijnym wydaniu „Tygodnika Białystok", które ukaże się w piątek, 24 grudnia. Choinkę Darczyńców z logotypami firm i instytucji (lub nazwisk osób prywatnych, o ile sobie tego życzą) drukować będziemy także w piątkowych wydaniach „Gazety Wyborczej" od 3 do 24 grudnia. Dodatkowo logotypy na choinkowych bombkach, dzwonku lub gwieździe publikowane będą codziennie na: bialystok.wyborcza.pl od chwili pozyskania pierwszych Darczyńców.

Chcielibyśmy też 50 proc. zysków z wigilijnego wydania „Gazety Wyborczej" w Białymstoku przekazać na rzecz Fundacji „Pomóż Im". O zebranej całkowitej kwocie poinformujemy 24 grudnia w wigilijnym wydaniu „Gazety Wyborczej" w Białymstoku, podsumowując naszą akcję charytatywną.

Szczegóły pod nr. tel. 507 008 737.

Fundacja „Pomóż Im"

Od ponad 12 lat prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci, od 30 lat pomaga dzieciom i ich rodzinom w trudnej sytuacji życiowej, jaką jest nieuleczalna choroba dziecka. W ramach hospicjum opieką otacza nieuleczalnie chore dzieci z całego województwa podlaskiego, zapewniając im pomoc lekarzy i pielęgniarek, rehabilitantów, psychologów, pracowników socjalnych oraz wsparcie duchowe. Fundacja wspiera również rodzeństwo nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodziny, a także małych pacjentów Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem