Koronawirus. Podane w poniedziałek (6 grudnia) przez Ministerstwo Zdrowia dane epidemiczne są podobne do tych sprzed tygodnia. Ostatniej doby odnotowano 13 250 nowych zakażeń i 25 zgonów. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie na święta nowych obostrzeń.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Powodem nowych regulacji pandemicznych jest nowy wariant koronawirusa – omikron. Nie został on jeszcze w Polsce potwierdzony, ale jest obecny w innych europejskich krajach.

– Rozważamy wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych – zapowiedział Morawiecki. Szczegóły mamy poznać we wtorek lub środę.

Dane podawane po weekendzie zawsze są niższe od tych w ciągu tygodnia. Te najświeższe wskazują, że dynamika zakażeń nieco zwalnia. Natomiast szczyt czwartej fali przyniósł efekt w postaci przepełnionych szpitali i coraz większej liczby pacjentów przechodzących COVID-19 ciężko.

Rekord tej fali pandemii odnotowano 1 grudnia i były to 29 064 nowe zakażenia oraz 570 zgonów. Dziś liczba zajętych covidowych łóżek szpitalnych wzrosła do 22 778 (to ponad 2250 więcej niż przed tygodniem), a respiratorów do 1989 (o ponad 160 więcej niż przed tygodniem).

W Podlaskiem odnotowano 148 nowych zakażeń i żadnych zgonów. Na kwarantannie przebywa 14 013 osób.

Od początku pandemii zachorowało 3 684 671 osób, a zmarło 85 700.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem