Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Komunikat o ostrzelaniu masztów oświetleniowych podało na Twitterze w środę (1 grudnia) rano Ministerstwo Obrony Narodowej. Do wpisu dołączono zdjęcia, na których widać potłuczone szyby w reflektorach zmontowanych na masztach.

Minister tego resortu Mariusz Błaszczak odniósł się do tej sytuacji także na Twitterze: "Prowokacje białoruskich służb są absolutnie nieakceptowalne. Do Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wezwany attaché obrony Białorusi w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu w okolicy Terespola".

W środę podczas rozmowy w PR24 wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wyjaśnił, że takie maszty są w niektórych miejscach na granicy.

– To specjalne maszty z agregatami prądotwórczymi, które oświetlają ten pas graniczny – powiedział.

Granica polsko-białoruska. Kamienie, petardy i rury poleciały w stronę polskich patroli

Chcesz wiedzieć, co dzieje się w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie,

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.