Koronawirus. Weekendowe dane są tylko odrobinę lepsze od tych z tygodnia. W niedzielę (21.11) Ministerstwo Zdrowia podało, że ostatniej doby w Polsce zachorowały 18 883 osoby, a zmarło 41.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trzeba zwrócić uwagę na to, że w trakcie weekendu wykonuje się i mniej testów, i szpitale słabiej raportują. Stąd liczby niższe niż w tygodniu, kiedy notowano ponad 24 tys. zakażeń. W niedzielę przed tygodniem nowych zakażeń było ponad 14 tys.

Dziś w porównaniu z sobotą zajętych jest ponad 250 łóżek covidowych w szpitalach więcej (16733), a 1487 chorych potrzebuje respiratorów.

Ostatniej doby wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 11 pacjentów, a choroby współistniejące wraz z COVID-19 miało 30 osób, które zmarły. Liczba zgonów w Polsce jest 40 razy większa niż w Danii. Włoski Instytut Zdrowia podał, że wskaźnik zgonów z powodu koronawirusa wśród osób niezaszczepionych jest dziewięć razy wyższy niż u chorych, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki. Polska jest na 23. miejscu w Unii Europejskiej pod względem poziomu wyszczepienia. Według najnowszych danych w pełni zaszczepionych w niej jest ponad 20,2 mln osób.

Jeśli chodzi o województwo podlaskie, odnotowano 539 nowych zakażeń, zmarły trzy osoby (wszystkie miały choroby współistniejące). 16808 osób w Podlaskiem przebywa na kwarantannie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem