Koronawirus. W poniedziałek, w dzień Wszystkich Świętych, Ministerstwo Zdrowia podało informacje o nowych danych epidemicznych. W kraju badaniami potwierdzono prawie 4900 nowych zakażeń. W stosunku do poniedziałku przed tygodniem to wzrost o ponad 65 proc. Resort przypomina, że choć zakrywanie ust i nosa na cmentarzach, na otwartej przestrzeni, nie jest obowiązkowe, to jest zalecane, zwłaszcza gdy nie da się utrzymać dystansu społecznego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od początku pandemii w Polsce zachorowało 3 030 151 osób, a zmarło 77 012. Nowe obostrzenia covidowe, dotyczące np. wejścia do lokali gastronomicznych, wprowadzili dziś Czesi. Polska jest jednym z ostatnich krajów Unii Europejskiej, który wciąż takich rozwiązań nie stosuje.

W Podlaskiem ostatniej doby zanotowano 317 nowych zakażeń, nikt nie zmarł. Nasze województwo niestety przoduje – tuż za lubelskim i mazowieckim – w niechlubnych statystykach zachorowań. Mówi się o możliwości powrotu do stref żółtych i czerwonych w części powiatów tych województw, ale nie zostało to ogłoszone.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem