Historie romantycznych buntowników, kochanków i marzycieli, a w tle klasyczne i uwspółcześnione pieśni Schuberta. Nietypową muzyczną podróż do świata imaginacji proponuje w poniedziałek (18 października) o godz. 18 Grupa Coincidentia. I zaprasza do Uniwersyteckiego Centrum Kultury na swoją najnowszą premierę - "Bezbrzeża". Można już rezerwować bezpłatne wejściówki na spektakl.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Grupa Coincidentia. Tym razem w wykonaniu artystów związanych z Siedliskiem Solniki 44 zobaczymy spektakl muzyczny sięgający do romantycznej wizji Schuberta i jego muzyki. To właśnie pieśni kompozytora stały się punktem wyjścia i inspiracją do pracy nad spektaklem.

Grupa Coincidentia. Wewnętrzne rozdarcia

W przedstawieniu "Bezbrzeża" zobaczymy historie bohaterów Schubertowskich utworów, takich jak m.in. Król Olch, Prometeusz, Małgorzata, Karzeł.

Jak mówią twórcy przedstawienia - to postaci, które dążą do nieograniczonej, bezbrzeżnej właśnie, romantycznej wizji wolności, a są przy tym samotni, zagubieni, wyobcowani. Spektakl ma być muzyczną podróżą do świata imaginacji, zamieszkałego przez istoty świadome swoich ograniczeń, trwające na granicy rzeczywistości. "Tę granicę symbolizuje w spektaklu kurtyna - aktorzy czerpią z konwencji teatru w teatrze, eksplorując jednocześnie możliwości formalne dźwięku, głosu, ruchu, przedmiotu. Tak zanurzają się stopniowo w losy romantycznych buntowników, kochanków, marzycieli i ich wewnętrzne rozdarcia - emocjonalne, bezładne, bezbrzeżne, a przez to fascynujące…" - czytamy w zaproszeniu artystów.

Wstęp na spektakl jest wolny, ale należy rezerwować wejściówki - mailowo pod adresem: kontakt@grupacoincidentia.pl.

Spektakl reżyseruje Robert Drobniuch, muzycznie opracował go Piotr Klimek. Wystąpią aktorzy: Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk z Grupy Coincidentia oraz śpiewak Maciej Falkiewicz. Towarzyszyć im będą muzycy: Karina Komendera (fortepian), Maciej Kałka (kontrabas, gitara basowa), Tomasz Licak (klarnet, saksofon). Za scenografię odpowiada Pavel Hubicka.

W spektaklu wykorzystano pieśni Franza Schuberta: "Der Erlkönig", "Des Fischers Liebesglück", "Die Forelle", "Gretchen am Spinnrade", "Nur wer die Sehnsucht kennt", "Prometheus", "Heidenroslein", "An Sylvia", "Der Zwerg" oraz "Ständchen".

Miejsce spektaklu - Uniwersyteckie Centrum Kultury w Białymstoku (ul. Ciołkowskiego 1N), godz. 18.

Grupa Coincidentia. Tym razem w wykonaniu artystów związanych z Siedliskiem Solniki 44 zobaczymy spektakl muzyczny, sięgający do romantycznej wizji Schuberta i jego muzyki
Grupa Coincidentia. Tym razem w wykonaniu artystów związanych z Siedliskiem Solniki 44 zobaczymy spektakl muzyczny, sięgający do romantycznej wizji Schuberta i jego muzyki  Fot. Materiały prasowe

Grupa Coincidentia. Twórcy spektaklu

Scenariusz: Paweł Chomczyk, Robert Drobniuch.

Reżyseria: Robert Drobniuch.

Opracowanie muzyczne: Piotr Klimek.

Scenografia: Pavel Hubicka.

Współpraca scenograficzna: Małgorzata Tarasewicz-Wosik.

Multimedia: Przemysław Żmiejko.

Współpraca choreograficzna: Błażej Twarowski.

Reżyseria światła: Bogusław Kasperuk.

Przygotowanie wokalne: Cezary Szyfman.

Występują: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk, Maciej Falkiewicz (baryton).

Muzycy: Karina Komendera, Maciej Kałka, Tomasz Licak.

Spektakl dofinansowano ze środków z budżetu miasta Białegostoku oraz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Projekt zrealizowany we współpracy partnerskiej z Siedliskiem Kultury Solniki 44.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem