W środę (22 września) Ministerstwo Zdrowia raportuje o 882 nowych zakażeniach w Polsce. To o 171 nowych przypadków więcej niż jeszcze dzień wcześniej. W Podlaskiem potwierdzono 52 zakażenia. Rośnie też liczba zgonów - ostatniej doby w kraju zmarło 20 osób, dzień wcześniej - 14.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie.

W Podlaskiem potwierdzono zgon jednej osoby – w powiecie białostockim. W regionie na kwarantannie przebywa 2107 osób. Wykonano 1144 testy, z czego wynik pozytywny przyniosło 59 próbek.

Najwięcej zakażeń w województwie potwierdzono w Białymstoku – 11 – i w powiecie białostockim – 10.

Siedem nowych zakażeń odnotowano w powiecie sokólskim, po cztery – w wysokomazowieckim i siemiatyckim, po trzy w powiatach: augustowskim, hajnowskim i sejneńskim, po dwa w Suwałkach i powiecie łomżyńskim. Jedno zakażenie odnotowano w powiatach bielskim, zambrowskim oraz w Łomży. Żadnego nowego zakażenia nie potwierdzono tylko w czterech powiatach: grajewskim, kolneńskim, monieckim i suwalskim.

Koronawirus w Polsce

W kraju na kwarantannie przebywa obecnie 85 170 osób. Ostatniej doby wykonano 42 200 testów, wynik pozytywny dało 999 próbek.

Pod względem zakażeń nadal dominują województwa lubelskie (152) i mazowieckie (146). W pozostałych województwach bilans zakażeń jest następujący:

łódzkie (77), zachodniopomorskie (61), małopolskie (57), śląskie (53), podlaskie (52), wielkopolskie (51), dolnośląskie (49), podkarpackie (47), warmińsko-mazurskie (43), pomorskie (40), kujawsko-pomorskie (16), opolskie (12), lubuskie (11), świętokrzyskie (6).

– Dziewięć zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – raportuje Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 ostatniej doby zmarło sześć osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób.

Od początku pandemii w Polsce w marcu 2020 liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 899 888 osób. Zmarły już 75 523 osoby.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem