W poniedziałek (13 września) Ministerstwo Zdrowia informuje o 269 nowych zakażeniach w kraju, w tym 8 przypadkach w Podlaskiem. To ponad dwa razy mniej niż dzień wcześniej. W regionie najwięcej zakażeń potwierdzono w Białymstoku (5). Po jednym zakażeniu potwierdzono w 3 powiatach: w Suwałkach, wysokomazowieckim i hajnowskim. W pozostałych nie odnotowano nowych przypadków.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie.

Dla porównania – dzień wcześniej w Podlaskiem wykryto ponad dwa razy więcej nowych zakażeń – 22 (w Polsce – 476). Podobnie jak dobę wcześniej nie odnotowano zgonów.

W Podlaskiem na kwarantannie obecnie przebywa 1818 osób. Ostatniej doby wykonano 552 testy, z czego wynik pozytywny przyniosło 9 próbek. W kraju testów pozytywnych potwierdzono 309 (na 22 440 pobranych próbek). Na kwarantannie przebywa łącznie 69 160 osób.

W kraju w poniedziałek (13 września) najwięcej zakażeń potwierdzono w województwach lubelskim – 37 i mazowieckim – 35. W pozostałych województwach bilans jest następujący:

łódzkie – 21, małopolskie – 21, zachodniopomorskie – 21, kujawsko-pomorskie – 19, dolnośląskie – 18, podkarpackie – 18, śląskie – 17, wielkopolskie – 17, pomorskie – 15, podlaskie – 8, warmińsko-mazurskie – 8, opolskie – 6, lubuskie – 3, świętokrzyskie – 2.

– 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia. Ostatniej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Od początku pandemii w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 893 919 osób. W kraju zmarło 75 425 osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem