W niedzielę (12 września) Ministerstwo Zdrowia raportuje o 476 nowych przypadkach. W Podlaskiem potwierdzono 22 nowe zakażenia, najwięcej w powiecie wysokomazowieckim - 7, w Białymstoku - 6 i w powiecie białostockim - 5.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć, co dzieje się w Białymstoku i regionie? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie.

W pozostałych powiatach woj. podlaskiego odnotowano pojedyncze przypadki – po jednym w powiatach: grajewskim, hajnowskim, sejneńskim i sokólskim.

W pozostałych 10 powiatach nie potwierdzono oficjalnie żadnych zakażeń (augustowski, bielski, kolneński, łomżyński, moniecki, siemiatycki, suwalski, zambrowski, Łomża i Suwałki). Dla porównania – dzień wcześniej (11 września) w Polsce potwierdzono 530 zakażeń, z czego w Podlaskiem – 26. W całym kraju zmarło 8 osób.

W Podlaskiem na kwarantannie obecnie przebywa 1820 osób. Ostatniej doby wykonano 814 testów, wynik pozytywny przyniosły 24 próbki.

W Polsce natomiast na kwarantannie przebywają 68 974 osoby. Przeprowadzono 30 754 testy, z czego 544 okazały się pozytywne.

W kraju na 476 przypadków najwięcej zanotowano w województwach: mazowieckim – 63, małopolskim – 51, lubelskim – 48, łódzkim – 45. W pozostałych województwach bilans wygląda następująco:

woj. wielkopolskie (39), woj. podkarpackie (33), woj. dolnośląskie (30), woj. śląskie (29), woj. zachodniopomorskie (28), woj. podlaskie (22), woj. kujawsko-pomorskie (18), woj. pomorskie (17), woj. opolskie (14), woj. lubuskie (12), woj. świętokrzyskie (9), woj. warmińsko-mazurskie (5).

– 13 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Ostatniej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 893 649 osób. Jak dotąd zmarło 75 425 osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem